צה"ל תקף יעד של חמאס בעזה

שעות אחרי שרקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, צה"ל הגיב ותקף מהאוויר מתחם צבאי של חמאס. "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה", נמסר מדובר צה"ל

עזה, הערב.

צה"ל תקף ברצועת עזה לאחר הירי לדרום: צה"ל תקף הלילה (בין שני לשלישי), באמצעות כלי טיס של חיל האוויר, מתחם צבאי השייך לארגון הטרור חמאס במרכז רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח המועצה האזורית אשכול ביום שני בבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה וימשיך לפעול בחומרה על מנת לשמור על השקט ביישובי הדרום". כלי תקשורת ערביים דיווחו כי לא היו נפגעים מהתקיפות. דיווחים זרים מספרים גם כי חיל האוויר תקף הלילה עמדות של חיזבאללה וצבא סוריה באזור גבול סוריה לבנון. צה"ל טרם הגיב לטענות.

התקיפה הגיעה בעקבות ירי הרקטה מרצועת עזה למועצת אשכול: הרקטה התפוצצה בשטח פתוח, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אזעקת צבע אדום לא נשמעה באזור, לאחר שהמערכת זיהתה כי הרקטה לא תיפול בשטח מיושב. כוחות צה"ל פתחו בסריקות באזור לאיתור שרידי הרקטה.

בשבוע שעבר, לאחר נפילת רקטה בסמוך לגדר המערכת, וירי מנשק קל שהוביל להפעלת מערכת "צבע אדום", תקף חיל האוויר תשתיות טרור השייכות לארגון הטרור חמאס בצפון ובמרכז רצועת עזה.