סערת הפרשת החלה בטירונות: "חששנו להתנגד"

אחת הטירוניות מחיל המשטרה הצבאית שהשתתפה בטקס הפרשת החלה בכפר חב"ד מספרת כי היא וחברותיה לא הביעו התנגדות לפעילות מחשש לתגובת המפקדים. "אנחנו חדשות, לא ידענו מה יהיו ההשלכות", סיפרה. גורם ברבנות הצבאית: "זו מצווה, אנחנו גאים בזה"

ארכיון (רויטרס)

לאחר הפרסום בדבר קיום טקס הפרשת חלה שנערך בהשתתפות טירוניות מחיל המשטרה הצבאית, מעידה אחת החיילות כי לא ניתנה להן האפשרות להתנגד להשתתפות באירוע שהתקיים בכפר חב"ד. "אמרו שזה רשות אבל פחדנו", סיפרה החיילת לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי החיילת, שהחלה את שירותה הצבאי לאחרונה, היא וחברותיה חששו להביע את דעתן האישית בנוגע למהלך. "אנחנו חיילות חדשות, לא ידענו מה יהיו ההשלכות", טענה החיילת.

"זה הזוי שלקחו אותנו לשם", היא הוסיפה. "באנו להיות שוטרות צבאיות. על זה צריך לבזבז חצי יום? אני לא מזלזלת במסורת או בדת אבל זה גרם לתחושה לא נעימה חששנו לפצות פה. אומרים שזה רשות אבל הם מבינים שהרוב יפחדו, כי אנחנו יום וחצי בצבא. גם ההורים שלי אמרו שזה הזוי כשסיפרתי להם על זה".

גורם ברבנות הצבאית הגיב לדברים, וטען כי מדובר בפעילות שהתקיימה מספר פעמים בעבר. "אני מתפלא שכולם הופתעו מזה", טען. "זו ממש לא הפעם הראשונה שחיילות הטירונות נלקחות להפרשת חלה, זו מצווה, ואנו גאים בזה", ציין הגורם.

הפרשת חלה (ארכיון) (פלאש 90 - נתי שוחט)

דובר צה"ל: מדובר בפעילות רשות

אמן של אחת הטירוניות, שהתגייסו רק בשבוע שעבר, זעמה על השתתפות בתה בטקס. "את הזמן שהן אמורות ללמוד על הצבא לוקחים אותן לשם, אי אפשר לעבור על זה לסדר היום", אמרה האם לחדשות 2 Online. "הוציאו אותן לפעילות הכי דתית שיש בעיניי, טקס שהוא עצמו ממודר מגדרית. פשוט לא האמנתי".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "טרם היציאה לפעילות הובהר לחיילות כי מדובר בפעילות רשות". גורם צבאי הוסיף כי "בפער הזמנים בין גיוס הבנות לבנים מועברים תכנים ערכיים וחינוכיים. במסגרת זו, תואם יום לטירוניות בהובלת הרבנות הצבאית, במסגרתו נסעו לכפר חב"ד לפעילויות שונות.

"טרם היציאה לפעילויות ניתנה לחיילות אופציה להישאר ביחידה והובהר להן כי הן אינן חייבות לקחת חלק בפעילויות מסוג זה. במהלך הסיור חיילת ביקשה שלא להשתתף באחת הפעילויות ואכן לא השתתפה"

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.co.il

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני