מעצרים, גירוש לעזה ואיסורי כניסה

גל הפיגועים מביא את מערכת הביטחון לשקול צעדי נגד, בהם מבצע מעצרים נרחב בקרב אנשי חמאס ביהודה ושומרון, גירוש מסיתים לרצועת עזה, סגירת מתחמים בגוש עציון בפני פלסטינים ומניעת כניסה לישראל לקרובי מחבלים

במערכת הביטחון בוחנים דרכים חדשות להילחם בגל הטרור, שהחל לפני יותר מחודשיים בשטחי יהודה ושומרון והכה מאז בכל הארץ. בהערכת מצב שקיים שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הוחלט על ארבעה צעדים שמטרתם להצר את דרכי המחבלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צעדי הביטחון החדשים:

1. מבצע מעצרים נרחב בקרב אנשי חמאס ביהודה ושומרון. המטרה היא למנוע מארגון הטרור להיכנס באופן ממוסד למעגל הטרור בגדה המערבית.

2. איסור כניסת פלסטינים למתחמים בצומת גוש עציון ולאזורים נוספים ברחבי הגוש.

3. ביטול אישורי שהייה של קרובי משפחה של מפגעים - גם מקרבה שנייה.

4. בחינת אפשרות לגרוש מסיתים מיהודה ושומרון לתחומי רצועת עזה.

החל מחודש ינואר הקרוב יצטרפו יחידות מילואים לתגבור הכוחות הסדירים. במקביל הנחה ראש הממשלה נתניהו על פיילוט חדש באזור חברון: כל המכוניות שנעות בין גוש עציון לחברון יעברו בידוק. בהמשך צפוי הבידוק להיות מורחב למקומות נוספים בשומרון.

חייל נרצח בפיגוע דקירה בכביש 443

טוראי זיו מזרחי, תושב גבעת זאב בן 18, נרצח אחר הצהריים בפיגוע דקירה סמוך לתחנת "דור אלון" בכביש 443. סמוך לשעה 15:10 ניגש מחבל פלסטיני אל מספר ישראלים שהיו בתחנת הדלק. הוא הצליח לדקור את מזרחי בבטנו. קצינה נוספת נדקרה בידה.

פרמדיקים של מד"א וגורמי רפואה צה"ליים ביצעו במשך דקות ארוכות פעולות החייאה במזרחי, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. הקצינה שנפצעה טופלה על ידי פרמדיקים של מד"א ובהמשך הועברה לבית החולים במצב קל.

דקות ספורות לאחר מכן הגיע למחסום מכבים כלי רכב ובו אישה שנפצעה באורח קל מרסיסי קליע שנורה לעבר רכבה. זמן קצר לאחר מכן התברר כי הירי היה למעשה מהחיילים שניטרלו את המחבל, בדיוק בזמן שרכבה של האישה עבר במקום.

(צילום: עד ראייה)

בשיחה עם חדשות 2 אמר מנכ"ל מד"א אלי בין כי "לאחר מאמצי החייאה מתקדמים מאוד ופעולות מסובכות שביצעו פרמדיקים ורופאים שהיו במקום נאלצנו לקבוע את מותו של החייל. במקביל טיפלנו בשתי הפצועות הנוספות, בזירה הזו ובמחסום מכבים". מחקירה ראשונה עולה כי המחבל שרצח את הצעיר בתחנת הדלק הוא אחמד ג'מאל טהא, תושב הכפר קטנא באזור רמאללה.