זיו נרצח 12 שנים אחרי דודו

הטרור הכה פעמיים: אלון מזרחי, מאבטח ב"קפה הלל" בירושלים, היה בן 22 כשנרצח על-ידי מחבל מתאבד ב-2003. היום נרצח אחיינו, טוראי זיו מזרחי, בפיגוע הדקירה בכביש 443. הלווייתו תיערך מחר ב-13:00 בהר הרצל

בספטמבר 2003 נכנס מחבל מתאבד לסניף "קפה הלל" בירושלים ופוצץ את עצמו. שבעה בני אדם נרצחו, בהן אלון מזרחי ז"ל - המאבטח במקום. היום (שני), 12 שנים לאחר מכן, נרצח אחיינו בפיגוע הדקירה בכביש 443. טוראי זיו מזרחי, תושב גבעת זאב בן 18, יובא למנוחות מחר ב-13:00 בהר הרצל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"גבעת זאב מרכינה ראשה בצער עם קבלת ההודעה על הירצחו של בן היישוב וראש המועצה נמצא עם המשפחה ביחד עם נציגי הרווחה, השירות הפסיכולוגי ויחידת הנוער", נמסר מהמועצה. זיו מזרחי נרצח תשעה חודשים לאחר שהתגייס לגדוד האיסוף הקרבי.

הפיגוע התרחש סמוך לשעה 15:10 כשהמחבל הפלסטיני ניגש אל מספר ישראלים שהתרכזו במקום. הוא הצליח לדקור את מזרחי בבטנו ולפצוע אותו באורח אנוש, ובהמשך נקבע מותו. קצינה שהייתה במקום נפצעה גם היא מדקירה בידה ופונתה לבית החולים במצב קל.

טוראי זיו מזרחי (באדיבות המשפחה)

(רויטרס)

פרמדיקים של מד"א וגורמי רפואה צה"ליים ביצעו במשך דקות ארוכות פעולות החייאה במזרחי, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. הקצינה שנפצעה טופלה על ידי פרמדיקים של מד"א ובהמשך הועברה לבית החולים.

דקות ספורות לאחר מכן הגיע למחסום מכבים כלי רכב ובו אישה שנפצעה באורח קל מרסיסי קליע שנורה לעבר רכבה. בתוך זמן קצר התברר כי נפגעה מירי חיילים שנטרלו את המחבל בדיוק בזמן שרכבה חלף במקום.

בשיחה עם חדשות 2 אמר מנכ"ל מד"א אלי בין כי "לאחר מאמצי החייאה מתקדמים מאוד ופעולות מסובכות שביצעו פרמדיקים ורופאים שהיו במקום נאלצנו לקבוע את מותו של החייל. במקביל טיפלנו בשתי הפצועות הנוספות, בזירה הזו ובמחסום מכבים". מחקירה ראשונה עולה כי המחבל שרצח את הצעיר בתחנת הדלר הוא אחמד ג'מאל טהא, תושב הכפר קטנא באזור רמאללה.