טירוניות נלקחו לטקס "הפרשת חלה"

בבסיס ההדרכה של המשטרה הצבאית הוציאו טירוניות שנמצאות בהכשרה לטקס "הפרשת חלה" בכפר חב"ד. אחת האימהות זעמה: "הוציאו אותן לפעילות הכי דתית שיש בעיניי, טקס שהוא עצמו ממודר מגדרית". דובר צה"ל: הובהר לחיילות כי מדובר בפעילות רשות

ארכיון (רויטרס)

טירוניות בחיל המשטרה הצבאית, שהתגייסו רק בשבוע שעבר, נלקחו הבוקר (ב') לטקס "הפרשת חלה" בכפר חב"ד. אם לאחת מהן זעמה על הנושא - והתלוננה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"את הזמן שהן אמורות ללמוד על הצבא לוקחים אותן לשם, אי אפשר לעבור על זה לסדר היום", אמרה האם לחדשות 2 Online. "הוציאו אותן לפעילות הכי דתית שיש בעיניי, טקס שהוא עצמו ממודר מגדרית. פשוט לא האמנתי".

באתר חב"ד נכתב כי מצוות הפרשת החלה היא חלק מ-613 המצוות ומוטלת על כל יהודי. "עם זאת, במשך מאות שנים היו אלו הנשים שהפרישו את החלה ולפיכך מצווה זו היא מיוחדת לנשים. היא גם מסמלת את שמירת הכשרות; האישה היהודיה, שבמקרים רבים זו שמבשלת ואחראית על המזון בביתה, היא זו שבידה הופקדה המצווה הגדולה של שמירת הכשרות בבית".

הפרשת חלה (ארכיון) (פלאש 90 - נתי שוחט)

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "טרם היציאה לפעילות הובהר לחיילות כי מדובר בפעילות רשות". גורם צבאי הוסיף כי "בפער הזמנים בין גיוס הבנות לבנים מועברים תכנים ערכיים וחינוכיים. במסגרת זו, תואם יום לטירוניות בהובלת הרבנות הצבאית, במסגרתו נסעו לכפר חב"ד לפעילויות שונות.

"טרם היציאה לפעילויות ניתנה לחיילות אופציה להישאר ביחידה והובהר להן כי הן אינן חייבות לקחת חלק בפעילויות מסוג זה. במהלך הסיור חיילת ביקשה שלא להשתתף באחת הפעילויות ואכן לא השתתפה"

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.co.il

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני