חייל נרצח בפיגוע דקירה בכביש 443

זיו מזרחי, תושב גבעת זאב, הוא הנרצח בפיגוע הדקירה בתחנת הדלק בכביש 443. מזרחי התגייס לפני תשעה חודשים לגדוד האיסוף הקרבי. צעירה נוספת נפצעה קל. המחבל נוטרל. נתניהו: "לכוחות הביטחון חופש פעולה מלא"

פיגוע רודף פיגוע: טוראי זיו מזרחי, תושב גבעת זאב בן 18, הוא החייל שנרצח אחר הצהריים (שני) בפיגוע הדקירה סמוך לתחנת "דור אלון" בכביש 443. חייל שהיה במקום פתח באש לעבר המחבל הפלסטיני והרג אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפיגוע התרחש סמוך לשעה 15:10 כשהמחבל הפלסטיני ניגש אל מספר ישראלים שהתרכזו במקום. הוא הצליח לדקור את מזרחי בבטנו ולפצוע אותו באורח אנוש, ובהמשך נקבע מותו. קצינה שהייתה במקום נפצעה גם היא מדקירה בידה ופונתה לבית החולים במצב קל.

פרמדיקים של מד"א וגורמי רפואה צה"ליים ביצעו במשך דקות ארוכות פעולות החייאה בחייל, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. הקצינה שנפצעה טופלה על ידי פרמדיקים של מד"א ובהמשך הועברה לבית החולים.

דקות ספורות לאחר מכן הגיע למחסום מכבים כלי רכב ובו אישה שנפצעה באורח קל מרסיסי קליע שנורה לעבר רכבה. זמן קצר לאחר מכן התברר כי הירי היה למעשה מהחיילים שניטרלו את המחבל, בדיוק בזמן שרכבה של האישה עבר במקום.

הרכב שנפגע מירי, היום (עד ראייה)

בשיחה עם חדשות 2 אמר מנכ"ל מד"א אלי בין כי "לאחר מאמצי החייאה מתקדמים מאוד ופעולות מסובכות שביצעו פרמדיקים ורופאים שהיו במקום נאלצנו לקבוע את מותו של החייל. במקביל טיפלנו בשתי הפצועות הנוספות, בזירה הזו ובמחסום מכבים". מחקירה ראשונה עולה כי המחבל שרצח את הצעיר בתחנת הדלר הוא אחמד ג'מאל טהא, תושב הכפר קטנא באזור רמאללה.

מוקדם יותר היום סיירו ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון בגוש עציון, שם נרצחה אתמול הדר בוכריס ז"ל בפיגוע דקירה. במסגרת צעדי הביטחון הוחלט כי כל רכב פלסטיני שעולה על צירי התנועה בנפת חברון עובר בדיקה של כוחות הביטחון.

כמו כן הוחלט כי ישראל תשלול היתרי עבודה מהמשפחה המורחבת של מפגעים. "לצה"ל, לשב"כ ולכוחות הביטחון חופש פעולה מלא בשטח והם משתמשים בו", מסר ראש הממשלה. "הם מבצעים מעצרים ונכנסים לכפרים, לערים ולבתים".

דקות ספורות לפני הפיגוע בכביש 443 סוכל ניסיון פיגוע דקירה נוסף בשומרון: מחבל חמוש בסכין ניסה לתקוף חייל בצומת חטמ"ר שומרון ונורה ונהרג על ידי הכוחות בשטח. שעות קודם לכן נוטרלו שתי מחבלות שניסו לדקור אזרחים באמצעות מספריים סמוך לשוק מחנה יהודה בירושלים.