תיעוד: נטרול המחבלות בירושלים

מכה עם כיסא וירי מנשק אישי - כך נטרלו אנשי משטרה ועוברי אורח את שתי המחבלות בנות ה-14 ו-16 שפצעו קל במספריים פלסטיני. בחקירה התברר כי בן משפחתן נהרג לפני שנתיים בעימותים עם כוחות הביטחון. בשומרון סוכל ניסיון פיגוע דקירה - אין נפגעים

ההשתלטות על שתי הנערות שביצעו את פיגוע הדקירה סמוך לשוק מחנה יהודה בירושלים תועדה במצלמות אבטחה. בסרטון נראות השתיים מנופפות במספריים שבאמצעותן דקרו גבר בן 70, כשמולם חבלן של המשטרה עם אקדח שלוף ועוברי אורח. 

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד הרוכלים בשוק נראה בסרטון מתקרב לעבר אחת הנערות, חובט בה בעזרת כיסא ומפיל אותה לרצפה, בזמן שהנערה השנייה מתקרבת לעבר חבלן המשטרה - שיורה בה. לאחר מכן מגיעים שוטרים נוספים למקום.

האירוע התרחש סמוך לשעה 11:10, כששתי הנערות הפלסטיניות, בנות 14 ו-16, הגיעו לנקודה הקרובה לעמדת הבידוק של השוק. בשלב מסויים הן שלפו מספריים, תקפו פלסטיני תושב בית לחם בשנות ה-70 לחייו שהיה במקום וניסו להמשיך בדרכן. איש המשטרה שהיה במקרה בזירה קרא לעברן והשתיים ניסו לתקוף גם אותו. הוא פתח לעברן באש, אחת מהן חוסלה ואילו האחרת נפצעה קשה מהירי.

זירת הפיגוע ליד השוק (מצב בטחוני גלובלי)

לזירה הוזעקו כוחות משטרה רבים ופרמדיקים של מד"א שהעניקו טיפול רפואי ראשוני לפצועים ובהם גם צעיר בן 27 שנפגע קל מהירי. הפלסטיני סובל מפצע דקירה בראשו והצעיר נפצע מירי בכתף, ככל הנראה מהאש שנפתחה לעבר המחבלות. גם המחבלת שנותרה בחיים טופלה בזירה על ידי הצוותים הרפואיים.

קצת לפני השעה 15:00 סוכל ניסיון פיגוע דקירה בשומרון. מחבל חמוש בסכין נוטרל בצומת חטמ"ר שומרון. לא היו נפגעים.