פרסום ראשון: חייל נעצר בחשד לאונס בבסיס בצפון

המשטרה הצבאית עצרה חייל מבסיס בצפון, בחשד שאנס חיילת שמשרתת עמו. בבית הדין הצבאי אמרו כי יש תימוכין לגרסת המתלוננת והאריכו את מעצרו. הוא טוען מנגד: "היינו בני זוג, היא רוצה לנקום בי". החקירה נמשכת

אילוסטרציה (בשמת בן עמי)

חייל צה"ל שמשרת כתומך לחימה נעצר אתמול על ידי המשטרה הצבאית, בחשד לאונס של חיילת שמשרתת עמו בבסיס חימוש בצפון הארץ - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את התלונה הגישה החיילת באחרונה על האונס שאירע לטענתה בחודש אוגוסט האחרון. בחקירתו טען החייל כי השניים היו בני זוג וכי היחסים בין השניים היו בהסכמה ואף ביוזמתה. לדבריו, הטענה כי בוצע אונס חסרת כל בסיס ונגועה בקונספירציה בגלל שבאותה תקופה הוא ציין בפניה שהוא מעוניין לסיים את הקשר עמה.

בתביעה הצבאית ציינו במהלך הדיון בהארכת מעצרו כי כבר בשלב זה יש תימוכין מסוימים לדבריה של החיילת ולהשתלשלות האירועים כפי שהיא מתארת אותם בתלונתה. על פי התביעה, למרות שהחשוד אישר פרטים מסוימים בחקירתו, הוא מסר פרטים אחרים שלא עלו בקנה אחד עם גרסתה.

אתמול בית הדין הצבאי בחיפה, בראשות אלוף-משנה אורלי ירון, האריך את מעצרו עד יום חמישי. "אומר כבר עתה כי בחומר שבפניי קיים חשד סביר לביצוע העבירות, גרסת המתלוננת מוצאת כבר עתה תימוכין מסוימים בחומר שנאסף, עם זאת החקירה מצויה בשלב התחלתי יחסית".

עו"ד אסי פיסו, שמייצג את החשוד מסר בתגובה: "הדבר נפל עליו כרעם ביום בהיר. מדובר בתלונה קנטרנית וכבושה והוא מכחיש את הטענות נגדו. רק עשרה ימים לאחר התלונה נזכרו במשטרה הצבאית לעצור אותו בשש בבוקר בבסיס ללא שינה מספקת". במהלך הדיון הוא ציין כי המניע שלה הוא יצר הנקמה וכי מדובר בחייל ללא עבר פלילי שמשרת יותר משנה בבסיס ומפקדיו מרוצים ממנו.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.co.il

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני