ירושלים: שתי מחבלות תקפו במספריים, פלסטיני בן 70 נפצע

שתי פלסטיניות בנות 14 ו-16 דקרו ופצעו קל במספריים סמוך לשוק מחנה יהודה תושב בית לחם. חבלן משטרתי ירה ופגע בשתיהן. בן 27 נפצע קל מהיריות. אחיהן של השתיים נהרג בעימותים לפני כשנתיים

הנשק נגד היהודים הופנה נגד פלסטיני: שתי מחבלות פלסטיניות חמושות במספריים דקרו לפני הצהריים (שני) גבר פלסטיני כבן 70 ברחוב יפו בירושלים, סמוך לכניסה לשוק מחנה יהודה בעיר. המחבלות נוטרלו על ידי חבלן של המשטרה שהיה במקום. מהיריות נפצע קל גבר בן 27. שני הנפגעים פונו לבית החולים הדסה עין כרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש סמוך לשעה 11:10, כאשר הצעירות הפלסטיניות, בנות 14 ו-16, הגיעו לנקודה הקרובה לעמדת הבידוק של השוק. בשלב מסויים הן שלפו מספריים, תקפו פלסטיני תושב בית לחם בשנות ה-70 לחייו שהיה במקום וניסו להמשיך בדרכן. איש המשטרה שהיה במקרה בזירה קרא לעברן והשתיים ניסו לתקוף גם אותו. בשלב הזה הוא פתח לעבר השתיים באש, אחת מהן חוסלה ואילו האחרת נפצעה קשה מהירי.

לזירה הוזעקו כוחות משטרה רבים ופרמדיקים של מד"א שהעניקו טיפול רפואי ראשוני לפצועים. הפלסטיני שסובל מפצע דקירה בראשו והצעיר בן ה-27 שנפצע מירי בכתף, ככל הנראה מהאש שנפתחה לעבר המחבלות. גם המחבלת שנותרה בחיים טופלה בזירה על ידי הצוותים הרפואיים.

"ישבתי על הספסל ופתאום הרגשתי מכה בראש", סיפר הפצוע המבוגר לכוחות שטיפלו בו. "מה, היא לא ידעה שאתה ערבי?", שאל אותו אחד השוטרים. הפצוע השיב לו בייאוש: "אני יודע...".

המחבלות הן שתי אחיות ממחנה הפליטים קלנדיה. על פי הפלסטינים, אחיהן, מחמוד עואד, נהרג לפני כשנתיים בעימותים עם כוחות הביטחון בצפון ירושלים.

שימי גרוסמן, מתנדב זק"א שמתגורר בסמוך למקום הפיגוע, היה מהראשונים להגיע לזירה. "הגעתי ישר עם האופניים, ראיתי את המחבלות שנורו, אחת מהן נהרגה והשנייה הייתה במצב אנוש", סיפר בשיחה עם חדשות 2. לדבריו, המקום היה הומה אדם ואנשי אבטחה רבים נכחו בזירה.

חובש מד"א דוד בלומפלד סיפר: "כשהגענו למקום אזרחים הובילו אותנו אל גבר בשנות ה-70 לחייו בהכרה מלאה עם חתכים בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית החולים". הפרמדיק ראם נעימי שטיפל בצעיר שנפצע סיפר: "הוא היה בהכרה מלאה ומתהלך. טיפלנו בו והעברנו אותו לבית החולים במצב קל".

זמן קצר לאחר הפיגוע בירושלים נפצע אזרח ישראלי באורח קל סמוך לשבי שומרון מדריסה. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים כשהוא בהכרה מלאה. הרכב הפוגע נמלט מהזירה ומחסומים הוצבו באזור על מנת לאתרו. במערכת הביטחון נבדק האם מדובר בפיגוע מכוון או בתאונת דרכים.

בהכנת הידיעה השתתפו משה נוסבאום, ניר דבורי, לי נעים, יאיר שרקי, גאנם איברהים וירון שניידר.