רקטה התפוצצה בשטח פתוח ללא אזעקה

הבוקר זוהה שיגור רקטה לעבר תחומי המועצה האזורית אשכול בעוטף עזה, ומאחר שהיא נורתה לעבר שטח פתוח, לא הופעלה אזעקת צבע אדום. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק, וכוחות צה"ל פתחו בסריקות באזור

יירוט השווא בשבוע שעבר (מאיר ארבל)

רקטה שנורתה מרצועת עזה התפוצצה הבוקר (שני) בשטח פתוח בשטחי המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אזעקת צבע אדום לא נשמעה באזור, לאחר שהמערכת זיהתה כי הרקטה לא תיפול בשטח מיושב. כוחות צה"ל פתחו בסריקות באזור לאיתור שרידי הרקטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בשבוע שעבר, לאחר נפילת רקטה בסמוך לגדר המערכת, וירי מנשק קל שהוביל להפעלת מערכת "צבע אדום", תקף חיל האוויר תשתיות טרור השייכות לארגון הטרור חמאס בצפון ובמרכז רצועת עזה.

כלי טיס של חיל האוויר תקף שתי תשתיות טרור של חמאס בצפון ובמרכז רצועת עזה. "צה"ל רואה בחמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה וימשיך לפעול בחומרה על מנת לשמר את השקט ביישובי הדרום", נמסר מדובר צה"ל.

גם טרם השיגור בשבוע שעבר לא נשמעה אזעקת "צבע אדום", משום שהרקטה נפלה בסמוך לגדר. בשעות אחר הצהריים נשמעה אזעקת "צבע אדום" ביישובי עוטף עזה ולמשך זמן קצר נדמה היה שמדובר היה ברקטה שנורתה מהרצועה ויורטה, אולם בדיעבד התברר כי מדובר היה בירי מנשק קל שזוהה בטעות על ידי המערכת כשיגור רקטה.