בשל הפיגועים: הפרדה בין יהודים לפלסטינים בצומת גוש עציון?

בהר המנוחות בירושלים תיערך היום ב-15:00 הלוויתה של הדר בוכריס, שנרצחה על-ידי מחבל פלסטיני בצומת גוש עציון. בעקבות הפיגוע, החליט מח"ט עציון לאסור כניסת פועלים פלסטינים לכל יישובי הגוש. במערכת הביטחון שוקלים צעדי הפרדה בין יהודים לפלסטינים

הדר בוכריס

גל הטרור גבה אתמול (ראשון) קורבן נוסף - הדר בוכריס (21) מצפת - שנרצחה בצומת גוש עציון על-ידי מחבל פלסטיני שדקר אותה למוות. היום היא תיטמן בהר המנוחות בירושלים בשעה 15:00. בעקבות הפיגוע, הורה מפקד חטיבת עציון אלוף-משנה רומן גופמן לאסור מחר כניסת פועלים פלסטינים לכל יישובי גוש עציון.  נוסף על כך, בעקבות ריבוי האירועים הביטחוניים ברחבי הארץ ובעיקר באזור גוש עציון, שוקלים במערכת הביטחון צעדי הפרדה בין ישראלים לפלסטינים באזור הצומת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הידיעה על הירצחה של הדר בוכריס היכתה בהלם את סגל אולפנת נוב שבדרום רמת הגולן, שבה למדה לפני שנים ספורות. "היא תמיד הייתה מקור לאנרגיות טובות", סיפרה אחת ממורותיה, איילה ארץ-הצבי, בשיחה עם חדשות 2 Online. "היא הייתה בחורה מקסימה, מאירת פנים, מצחיקה מאוד", שרטטה אשת החינוך קווים לדמותה של הצעירה שחייה נגדעו בידי מחבל. "היא הייתה שחקנית מצוינת במגמת תיאטרון והבנות תמיד ראו בה מעין פסיכולוגית של החבר'ה, תמיד באו להתייעץ איתה".

זירת הפיגוע

"אחרי התיכון", היא מספרת, "היא הייתה רכזת נוער במושב הזורעים, עשתה שנת שירות שנייה עם ילדים ונוער". ארץ-הצבי סיפרה כי לבוכריס עוד שתי אחיות, שאחת מהן עדיין לומדת באולפנה.

"זה מאוד קשה ומזעזע. אנחנו נשארים איתן בקשר כי הן ממש חלק מהמשפחה הזו. כשהתפרסם השם של הדר בחדשות קיווינו שזה רק שם דומה ושזו לא היא. אני מקווה שנצליח לתמוך במשפחה ובאחות הצעירה". השנה הצטרפה בוכריס למדרשת זהר שבהתנחלות בת עין והתגוררה בגוש עציון עם חברה שעמה טיילה בעבר במזרח הרחוק.

דקות אחרי הפיגוע (הצלה יו"ש)

הפיגוע הרצחני אירע בשעות הצהריים, אז תקף מחבל פלסטיני חמוש בסכין את הדר בוכריס בטרמפיאדה הממוקמת סמוך לצומת גוש עציון. היא נפצעה אנושות והובהלה לבית החולים שערי צדק שבירושלים. זמן קצר לאחר מכן, בעוד שהרופאים נאבקים על חייה, היא מתה מפצעיה. המחבל, עיסאם סוואבתה, בן 34 מבית פג'אר, נוטרל על ידי כוחות צה"ל בזירה וכעבור זמן קצר נקבע מותו. היישוב הפלסטיני שבו התגורר הוכרז כשטח צבאי סגור.