קורבן הלינץ' בקריית גת נפגש עם האזרח שהציל את חייו: "אם לא הוא, לא הייתי בחיים"

אייל חדד גונן בגופו על סאלם, צעיר בדואי שנחשד בטעות כמחבל שביצע את פיגוע הדקירה בעיר. יממה אחרי התקרית השניים נפגשו בבית החולים. "זו המדינה שאנחנו חיים בה ואלו החיים", אמר לו חדד. המשטרה מנסה לאתר את החשודים במעורבות בלינץ'

המשטרה הודיעה היום (ראשון) כי תפתח בחקירת האירוע שבמהלכו ניסו תושבי קריית גת לבצע לינץ' בסאלם, בדואי תושב הנגב ולוחם בצה"ל לשעבר, שנקלע בטעות לזירת הפיגוע בעיר אמש בו נפצעו ארבעה בני אדם. במשטרה הבהירו כי יפעלו לאתר את המעורבים באירוע.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבי קריית גת הסתובבו אמש אחוזי בהלה לאחר שנודע להם כי המחבל שביצע את פיגוע הדקירה מסתובב חופשי בעיר. חלק מהתושבים הבחינו לפתע בסאלם, צעיר בדואי תושב שגב שלום, וחשדו בו כי הוא המחבל. כמה תושבים התנפלו על סאלם, הכו ודקרו אותו.

אייל חדד היה בין אלה שהשתלטו על סאלם. אבל בניגוד לאחרים, הוא הגן עליו בגופו בזמן שכמה מהאזרחים ניסו לפגוע בו.

"הם זרקו לי בלוק על הראש"

לאחר שהתמונה התבהרה והמחבל האמיתי נתפס, נפגשו הערב סאלם וחדד בבית החולים ברזילי באשקלון. "הם זרקו לי בלוק על הראש ודקרו אותי 9 פעמים, כל הגוף שלי דקירות", תיאר סלאם את פציעותיו והקפיד להודות לאייל שמנע מההמון לפגוע בו עוד יותר. "אם לא הוא, לא הייתי בחיים".

חדד איחל לפצוע בריאות וטען כי לצערו סאלם היה במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון. "מזל שזה נגמר ככה, אבל אין מה לעשות, זו המדינה שאנחנו חיים בה ואלו החיים", אמר חדד. סאלם הגיב לדבריו ואמר:  "אמרתי להם שאני לא מחבל, אבל הם המשיכו. זה אנשים שהיו עושים את זה לכל אחד, מי שהם היו מוצאים ברחוב הם היו הורגים אותו".