הדר נרצחה בפיגוע: "שמענו את השם, קיווינו שזו לא היא"

חייה של הדר בוכריס (21) נגדעו באחת כשמחבל פלסטיני דקר אותה למוות בצומת גוש עציון. באולפנת נוב שבה למדה קיבלו את הידיעה על הפיגוע הרצחני בזעזוע: "היא הייתה בחורה מקסימה, מאירת פנים. זה קשה ומצער"

הידיעה המרה על הירצחה של הדר בוכריס (21) מצפת בפיגוע הדקירה בגוש עציון היום (ראשון) הכתה בהלם את סגל אולפנת נוב שבדרום רמת הגולן, שבה למדה לפני שנים ספורות. "היא תמיד הייתה מקור לאנרגיות טובות", סיפרה אחת ממורותיה, איילה ארץ-הצבי, בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היא הייתה בחורה מקסימה, מאירת פנים, מצחיקה מאוד", שרטטה אשת החינוך קווים לדמותה של הצעירה שחייה נגדעו בידי מחבל. "היא הייתה שחקנית מצוינת במגמת תיאטרון והבנות תמיד ראו בה מעין פסיכולוגית של החבר'ה, תמיד באו להתייעץ איתה".

"אחרי התיכון", היא מספרת, "היא הייתה רכזת נוער במושב הזורעים, עשתה שנת שירות שנייה עם ילדים ונוער". ארץ-הצבי סיפרה כי לבוכריס עוד שתי אחיות, שאחת מהן עדיין לומדת באולפנה.

"זה מאוד קשה ומזעזע. אנחנו נשארים איתן בקשר כי הן ממש חלק מהמשפחה הזו. כשהתפרסם השם של הדר בחדשות קיווינו שזה רק שם דומה ושזו לא היא. אני מקווה שנצליח לתמוך במשפחה ובאחות הצעירה". השנה הצטרפה בוכריס למדרשת זהר שבהתנחלות בת עין והתגוררה בגוש עציון עם חברה שעמה טיילה בעבר במזרח הרחוק.

זירת הפיגוע (עד ראיה)

הפיגוע הרצחני התרחש בשעות הצהריים, אז תקף מחבל פלסטיני חמוש בסכין את הדר בוכריס בטרמפיאדה הממוקמת סמוך לצומת גוש עציון. היא נפצעה אנושות והובהלה לבית החולים שערי צדק שבירושלים. זמן קצר לאחר מכן, בעוד שהרופאים נאבקים על חייה, היא מתה מפצעיה. המחבל, עיסאם סוואבתה, בן 34 מבית פג'אר, נוטרל על ידי כוחות צה"ל בזירה וכעבור זמן קצר נקבע מותו. היישוב הפלסטיני שבו התגורר הוכרז כשטח צבאי סגור.