בת 21 נרצחה בפיגוע בגוש עציון

מחבל פלסטיני תקף בסכין את הדר בוכריס בצומת הגוש ודקר אותה כמה פעמים בפלג גופה העליון. היא נפצעה אנושות ופונתה לבית החולים כשהיא מורדמת ומונשמת. כוחות הביטחון חיסלו את המחבל – בן 34 מבית פג'אר. היישוב הפלסטיני הוכרז שטח צבאי סגור

פיגוע שלישי בתוך שעות: מחבל פלסטיני חמוש בסכין תקף בשעות הצהריים (ראשון) את הדר בוכריס, בת 21, בטרמפיאדה הממוקמת סמוך לצומת גוש עציון ופצע אותה באורח אנוש. זמן קצר לאחר מכן מתה בוכריס מפצעיה בבית החולים שערי צדק בירושלים. המחבל, עיסאם סוואבתה, בן 34 מבית פג'אר, נוטרל על ידי כוחות צה"ל. כעבור זמן קצר נקבע מותו. היישוב הפלסטיני הוכרז כשטח צבאי סגור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה העניקו לצעירה טיפול רפואי ראשוני ופינו אותה לבית החולים. "על המדרכה סמוך לתחנת האוטובוס שכבה הצעירה כשהיא מחוסרת הכרה ועם פצעי דקירה בפלג גופה העליון", סיפר זכי יהב, פרמדיק מד"א.

הדר בוכריס

לדברי הפרמדיק, שהיה מהראשונים להגיע לזירה לאחר הפיגוע, "אזרחים שהיו במקום החלו לסייע לה ולעצור את הדימומים. העלנו אותה במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה תוך כדי טיפול רפואי מציל חיים לבי"ח כשהיא מורדמת ומונשמת".

בשיחה עם חדשות 2 סיפר ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל: "קשה לתאר את התחושות, מדובר פה על מלחמה נגד מדינת ישראל וכל העולם השפוי שרוצה לחיות בשקט. כל עוד לא נפנים שזו מלחמה וננהג כבמלחמה, המצב לא יתשנה". הוא הוסיף כי כעת נבדק כיצד הצליח המחבל לחדור את מעגלי האבטחה הרבים בצומת.

מקום הפיגוע, גוש עציון (חדשות 2)

פיגוע שלישי בתוך שעות

מוקדם יותר היום, סמוך לשעה 10:10 פגעה מונית פלסטינית בכלי רכב ישראלי סמוך לצומת כפר אדומים. מהרכב יצא מחבל צעיר חמוש בסכין, הוא דקר אדם אחד ופצע אותו באורח קל. חיילים שהיו במקום פתחו באש לעבר הדוקר ונטרלו אותו.

שעה קודם לכן, סמוך לשעה 9:00, רצה מחבלת חמושה בסכין לכיוון הטרמפיאדה בצומת חטמ"ר שומרון. ראש המועצה לשעבר גרשון מסיקה הבחין בה בזמן שנסע במכוניתו סמוך לצומת. הוא הסיט את רכבו לעברה ופגע בה בעוצמה. חיילים שהיו במקום ירו במחבלת, שנפצעה קשה. לא היו נפגעים נוספים באירוע.

בהכנת הידיעה השתתף יואב אבן.