ליאם בת ה-13: "חסמתי את הדם עם צעיף"

ממיטתה בבית החולים שחזרה ליאם יוטקו בת ה-13 כיצד הותקפה על ידי המחבל בקריית גת. "הוא רדף אחרינו, התחלנו לרוץ והוא דקר אותי פעמיים בגב ובבטן", סיפרה לחדשות 2. "המחבל חיפש אנשים שלא יוכלו לברוח ממנו"

בבית החולים ברזילי באשקלון עדיין מאושפזים ארבעת פצועי פיגוע הדקירה שאירע אמש בקריית גת. בין הפצועים גם ליאם יוטקו בת ה-13 שבשיחה עם חדשות 2 סיפרה על התחושות הקשות לאחר התקיפה. "אני עוד לא מעכלת את זה, מוזר לי שעד עכשיו ראיתי מקרים כאלה בטלוויזיה ועכשיו זו אני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנערה בת ה-13 יצאה אמש בשעות הערב המוקדמות להליכה יחד עם ידיד. בשלב מסוים הבחינו השניים במחבל הפלסטיני צועד מאחוריהם באופן מחשיד. "הוא החזיק את היד בכיס, הוא נראה לי חשוד אז התחלנו ללכת מהר. הוא התחיל לרדוף אחרינו אז התחלנו לרוץ".

ליאם והנער שהיה עמה לא הצליחו להימלט מהמחבל שהיה חמוש בסכין, הוא הצליח לדקור את ליאם פעמיים בגבה ופעם נוספת בבטנה. "אמרתי לידיד שלי שיברח. ישבתי על הרצפה וקשרתי את עצמי עם צעיף כדי שלא יירד לי דם. התקשרתי למשטרה ולאמא שלי".

לאחר שדקר את ליאם ופצע אותה באורח בינוני, המשיך המחבל בריצה אחר הידיד שנמלט. בדרך הוא נתקל באישה מבוגרת וגם אותה תקף. "הוא ניסה לתקוף אנשים שלא יוכלו לברוח או לרוץ, הוא ראה שמדובר בילדים קטנים ובאנשים מבוגרים, לכן הוא דקר אותם".

לאחר שדקר ארבעה בני אדם הצליח המחבל הפלסטיני, צעיר כבן 16 מכפר סמוך לחברון, להימלט. כעבור שעות ארוכות של חיפושים מצאו אותו כוחות המשטרה כשהוא מסתתר בחצר בית מגורים - במרחק של עשרות מטרים בלבד ממקום הפיגוע. הוא נעצר יחד עם שני סייענים נוספים שלא נטלו חלק בפיגוע, וגם הסכין ששימש אותו נמצא בזירה.