"המחבלת רצה אלי עם רצח בעיניים"‎

הצעירה שניצלה מדקירה בצומת בשומרון, לאחר שראש המועצה לשעבר דרס את המחבלת, משחזרת: "היא באה עם סכין ענקית כדי לרצוח, יכול להיות שהיא הייתה בגיל שלי". תמונה של גרשון מסיקה עם מטרה על ראשו הופצה ברשת‎

איומים על מסיקה בטוויטר (טוויטר)

"היא שלפה סכין ענקית, הצלחתי לברוח": אביגיל שומריה, סטודנטית להוראה מהר ברכה שחיכתה הבוקר (ראשון) בטרמפיאדה סמוך לחטמ"ר שומרון, משחזרת את רגעי האימה בהם הבחינה בפלסטינית אוחזת סכין ורצה לעברה: "ראיתי את המחבלת עם סכין ענקית ומבט של רצח בעיניים". תמונה של ראש מועצת שומרון לשעבר גרשון מסיקה, שדרס את המחבלת וסיכל את הפיגוע, הופצה ברשתות חברתיות ועליה סימון של מטרה והכיתוב: "רוצח ילדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היא התחילה לרדוף אחריי, רצתי מהר לכיוון החיילים. גרשון שהיה במקום נסע ודרס אותה ואחר כך ירו בה כשראו שהיא ניסתה להתרומם", משחזרת שומריה. "זה לא פשוט כל כך שמישהו רוצה לרצוח אותך. מישהי פשוט באה עם סכין ענקית כדי לרצוח. יכול להיות שהיא הייתה בגיל שלי, ממש צעירה".

"אנחנו מפחדים וצריכים להסתכל אחורה כל הזמן בארץ שלנו ולראות מי מנסה לרצוח אותנו", הוסיפה. "ניסיון פיגוע כבר נהיה שגרה, לא לוקחים את זה כמשהו גדול. מישהו בא לנסות לרצוח אותך ואולי לא קורה שום דבר לגוף אבל זה משפיע על הנפש".

ראש המועצה לשעבר מאוים ברשתות החברתיות

לאחר שהבוקר שעט עם רכבו לעבר המחבלת הפלסטינית שניסתה לדקור צעירה סמוך לחטמ"ר שומרון ונטרל אותה, ראש מועצת שומרון לשעבר גרשון מסיקה, מאוים על ידי גורמים פלסטיניים ברשת.

ברשת הטוויטר הופצה תמונה של מסיקה עם סימון של מטרה על ראשו, ולצדה הכיתוב: "הפושע גרשון מסיקה שדרס נערה פלסטינית במחסום חווארה מדרום לשכם". התמונה הועלתה לחשבון הרשמי של ארגון התנזים הפלסטיני - ובפוסט בו הופצה התמונה נכתב על מסיקה כי הוא "רוצח ילדים".

גם בחמאס מאיימים היום לנקום את דריסתה של המחבלת, אותה הם מכנים "ילדה" - ומזהירים בעמוד הטוויטר: "הילדה נדרסה למוות בשכם במחסום חווארה, על ידי אחד ממנהיגי המתנחלים ובעידודה של ממשלת נתניהו. זה פשע מלחמה חמור. אנשינו יגיבו על פשעים אלה וימשיכו את ההתקוממות בכל האמצעים האפשריים".

האירוע התרחש סמוך לשעה 9:00, אז רצה מחבלת חמושה בסכין לכיוון הטרמפיאדה. ראש המועצה לשעבר הבחין בה מנסה לבצע את הפיגוע בשעה שנסע במכוניתו סמוך לצומת. הוא הסיט את רכבו לעברה ופגע בה בעוצמה. חיילים שהיו במקום ירו במחבלת, שנפצעה קשה. מסיקה עצמו ספג מכות יבשות בלבד, לאחר שרכבו המשיך ונתקע בתעלה. לא היו נפגעים נוספים באירוע."נסעתי מאלון מורה לכיוון תפוח ועצרתי בטרמפיאדה לקחת טרמפיסטים", שחזר מסיקה. "פתאום שמעתי מישהו צועק 'מחבלת'. הסתכלתי קדימה, ראיתי מישהי עם סכין שלופה רודפת אחרי נערה. לא חשבתי פעמיים, סטיתי עם ההגה ימינה, נתתי פול גז ונכנסתי בה. היא נפלה על הארץ ואז החיילים באו".