"רק הקיר הפריד ביני לבין המחבל"

עמי לחיאני מקריית גת, שבחצר ביתו נתפס אמש המחבל שביצע את פיגוע הדקירה, סיפר על הרגע בו נתקל בשוטרים עם נשקים שלופים: "הם אמרו לי: 'עצור', עניתי שאני בעל הבית אז אמרו לי להישאר בפנים". צפו ברגעי התפיסה של המחבל

במשך שעות ארוכות הסתתר אמש (שבת) המחבל הפלסטיני שביצע את פיגוע הדקירה בקריית גת בחצר מגורים ברחוב דוד המלך בעיר. באותה שעה שהה במקום בעל הבית, עמי לחיאני, שעקב אחרי הדיווחים אודות החיפושים הנרחבים המתרחשים בעיר - ולא ידע כי רק מטרים ספורים מפרידים בינו לבין המפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שמעתי זכוכיות נשברות, כאילו מישהו מנסה לפרוץ לבית. פתאום ראיתי עשרות שוטרים עם נשקים שלופים", סיפר לחיאני, שהופתע לגלות כי פתח ביתו הפך לזירת חקירה. "השוטרים אמרו לי 'עצור'. עניתי שאני בעל הבית, אז הם אמרו לי להישאר בפנים. המחבל הסתתר בחצר מאחורי הקיר של הבית: קיר אחד הפריד בינינו. אני עדיין בהלם".

כלי הנשק שנמצא בחצר הבית (דוברות המשטרה)

המחבל, מוחמד טורדה בן 18 מאזור חברון, נעצר בחצר ביתו של לחיאני, שנמצא במרחק של עשרות מטרים בלבד מזירת הפיגוע. יחד עמו נעצרו שני שוהים בלתי חוקיים נוספים שעל פי החשד סייעו לו, אך לא לקחו חלק פעיל בפיגוע הדקירה. השלושה נלקחו לחקירת שב"כ ומשטרת ישראל.

החצר שבה הסתתר המחבל

מצב הפצועים - בינוני אך יציב

בבית החולים ברזילי באשקלון עדיין מאושפזים ארבעת פצועי הפיגוע במצב בינוני אך יציב: בין הנפגעים גבר בן 51, אישה בת 56, אישה נוספת בת 44 ונערה בת 13 בלבד. אזרח בדואי בשנות ה-40 לחייו נפצע קל לאחר שמספר תושבים חשדו בטעות כי הוא המחבל וניסו לבצע בו לינץ'.

בהחלטה משותפת של העירייה ומערכת הביטחון הוחלט כי הלימודים בקריית גת יתקיימו הבוקר כסדרם, זאת בעקבות תפיסת המחבל. למרות זאת המתח בעיר מורגש גם היום לאחר הפיגוע, השני במספר בגל הטרור הנוכחי ששוטף את המדינה.