תיעוד: תקיפת הבדואי שנחשד כמחבל

דקות ספורות לאחר הפיגוע בקריית גת שבו נפצעו ארבעה בני אדם, הותקף אזרח בדואי על ידי תושבים מקומיים שחשדו בו כי הוא המחבל שנמלט. למרבה המזל תושב נוסף הגן עליו מפני התוקפים, בהמשך הוא פונה לבית החולים במצב קל. כך זה נראה

דקות ספורות לאחר פיגוע הדקירה בקריית גת שבו נפצעו ארבעה בני אדם, הותקף אזרח בדואי כבן 40 על ידי תושבים שחשדו בשוגג כי הוא המחבל שנמלט מהזירה. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online, נראים הרגעים שבהם הוא הוכה, על לא עוול בכפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון נשמעים התושבים כשהם מקללים את האיש, תושב היישוב שגב שלום שבדרום. כמה מהם מנסים לבעוט בו, בעוד אדם נוסף שהיה במקום הגן עליו. "ועוד מרחמים עליו!", צעק אחד התוקפים שהתאכזב שלא התירו לו להכות את האדם חסר הישע.

״ראיתי את אחד הפצועים מדמם ומתמוטט על הכביש", שחזר אייל חדד, שהגיע הערב במקרה לזירת הפיגוע. "עצרתי את האוטו, רצתי וראיתי עוד שני אנשים דקורים שכובים במרחק 20 מטר משם".

לדברי חדד, הוא ראה את האיש שבו חשד בטעות, כשהוא נכנס לאתר בנייה. הוא תפס אותו וקשר את ידיו עם חוט שהיה במקום. "אז באו המון אנשים שרצו להרביץ לו, שמתי עליו עמוד שלא יצליח לזוז ושלא יתקרבו אליו ואני עם הגוף שלי הזזתי אותם״.

כעבור מספר דקות הגיע למקום כוח מג"ב שסייע להפריד את ההמון הזועם מהאיש, שבהמשך פונה לבית החולים ברזילי באשקלון. למרבה המזל ניסיון הלינץ' הזה הסתיים במכות יבשות בלבד, אך את עוגמת הנפש שספג האיש יהיה קשה לאחות.