לאחר שעות: המחבל נתפס בקריית גת

לאחר מצוד שנמשך שעות, עצרה המשטרה את המחבל הפלסטיני שביצע את פיגוע הדקירה בעיר. מדובר בשוהה בלתי חוקי מכפר סמוך לחברון, כבן 16 עד 18 שהסתתר בחצר של בית מגורים בעיר. הלימודים היום מתקיימים כסדרם

החצר שבה נתפס המחבל

כוחות המשטרה ומשמר הגבול שערכו במשך שעות ארוכות סריקות בקריית גת, הצליחו לעצור את המחבל הפלסטיני שביצע את פיגוע הדקירה בעיר. מדובר בנער בן 16 עד 18, שוהה בלתי חוקי שעבד בישראל, והגיע לעיר מכפר סמוך לחברון על מנת לבצע את פיגוע הדקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחבל הפלסטיני הסתתר במשך שעות ארוכות בחצר של בית מגורים בעיר, ברחוב דוד המלך שנמצא מרחק של מטרים ספורים מזירת הפיגוע. יחד עמו נעצרו שני סייענים שעל פי הערכה ראשונית של המשטרה לא לקחו חלק בפיגוע עצמו. בעקבות תפיסתו של המפגע, הלימודים בקריית גת יתקיימו מחר כסדרם.

במשך שעות הורגש המתח הרב ברחבי העיר כששוטרים ולוחמי מג"ב עברו מדלת לדלת עם נשקים שלופים כחלק מהמרדף אחר המחבל, שעל פי הערכת המשטרה נפגע ממכונית חולפת במהלך הבריחה. במהלך המעצר נתפסה גם הסכין ששימשה לפיגוע, שלושת המעורבים - המחבל ושני הסייענים הועברו לחקירת שב"כ.

בדיון חירום שהתקיים עוד קודם לכן בקריית גת בעקבות המצב, הוחלט כי אם המחבל לא ייתפס - הלימודים בעיר יתבטלו. ההודעה על מעצרו מחזירה למעשה את העיר לשגרה, למרות החשש הרב בשל הפיגוע שהוא השני במספר בעיר בגל הטרור הנוכחי.

זירת הפיגוע, היום

במהלך מסע הדקירות שנמשך על פני שתי זירות, הצליח הדוקר לפגוע בארבעה בני אדם: גבר בן 51, אישה בת 56, אישה נוספת בת 44 ונערה בת 13 בלבד. בין הנפגעים גם אזרח בדואי בשנות ה-40 לחייו שנפצע קל מאוד לאחר שאזרחים חשדו כי הוא המחבל וניסו לבצע בו לינץ'. לוחמי מג"ב שהוזעקו למקום סייעו לו, וגם הוא פונה בהמשך לבית החולים באשקלון כשהוא סובל ממכות יבשות.