בעקבות גל הטרור: כניסת פלסטינים לישראל תושהה

מתאם פעולות הממשלה בשטחים הורה להשהות את אשרות הכניסה של 1,200 פלסטינים מאזור חברון, עד למיצוי החקירה בעניינו של המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בדרום ת"א. ההחלטה התקבלה בתום התייעצות ביטחונית שקיים ראש הממשלה בעקבות רציחתם של 5 בני אדם בשני פיגועים אתמול. הבוקר נעצרו 6 חשודים במסגרת חקירת הפיגוע

כניסת פלסטינים מחברון תושהה (ארכיון) (רויטרס)

 לאחר שהתברר כי המחבל שביצע את פיגוע הדקירה אתמול בדרום תל אביב הועסק באופן חוקי במסעדה בעיר, במערכת הביטחון הוחלט להחמיר את צעדי התגובה. מתאם פעולות הממשלה בשטחים הורה להשהות את אשרות הכניסה של 1,200 פלסטינים לשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה על השעיית מתן אישורי הכניסה התקבלה עד להשלמת החקירה בעניינו של ראאד מסאלמה, פלסטיני בן 36 תושב הכפר דורא ליד חברון, שרצח שני בני אדם ופצע אדם נוסף בבניין פנורמה בדרום תל אביב. הנחיית מתאם הפעולות בשטחים נוגעת לפלסטינים המתגוררים באזור חברון בלבד ואינה כוללת את שאר תושבי הגדה המערבית.

זירת הפיגוע, אתמול (מד"א)

היא התקבלה בתום התייעצות ביטחונית שקיים אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות הפיגועים בתל אביב ובגוש עציון. במסגרת ההתייעצות, בה לקחו חלק שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, הרמט"ל וראש השב"כ, נידונו דרכי פעולה בנפת חברון שממנה יצאו מרבית המפגעים לאחרונה. בנוסף, נידונו צעדים נגד ישראלים שמעסיקים או מסיעים שוהים בלתי חוקיים.

במקביל, הבוקר עצרו שוטרים ממרחב יפתח תשעה חשודים בתל אביב, בהם שישה שוהים בלתי חוקיים ושלושה אזרחים ישראלים שהעסיקו אותם. חלק מהחשודים עבדו במסעדה שבה עבד המחבל שביצע את פיגוע הדקירה.

הפיגוע שהתרחש אתמול בתל אביב היה הפעם הראשונה מזה שנים רבות שבה פלסטיני שמחזיק בהיתר שהייה בישראל תוקף ישראלים. המחבל ראאד מסאלמה, פלסטיני בן 36 תושב הכפר דורא ליד חברון ואב לחמישה, קיבל את אשרת השהייה רק לפני ארבעה ימים.מסאלמה, שאין לו כל עבר ביטחוני, עבד במסעדה סמוכה לאצטדיון בלומפילד. הוא התגורר ביפו בתקופה שבה עבד במקום. הוא נחקר בזירת האירוע על ידי כוחות שב"כ ולאחר מכן נלקח לחקירה במשטרת מחוז ת"א. בחקירתו סיפר על המניע שהוביל אותו לבצע את הפיגוע ואמר כי "כואב לו" על המצב של הפלסטינים.

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם