הותרו לפרסום שמות הנרצחים בפיגוע בתל אביב

אהרון יסייב, בן 32 מחולון ואבירם ראובן, בן 51 מרמלה הם שני המתפללים שנרצחו בפיגוע בבית הכנסת שבמתחם בית פנורמה בדרום תל אביב - כך הותר לפרסום שעות לאחר האירוע הקשה. שכניו של יסייב מתקשים לעכל: "הוא היה איש שכולו טוב"

אהרן ואבירם נרצחו בזמן התפילה: בפיגוע הדקירה בבית פנורמה בדרום תל אביב היום (חמישי) נרצחו אהרן יסייב, בן 32 מחולון ואבירם ראובן, בן 51 מרמלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכריו של אהרן ז"ל סיפרו אודותיו לאתר "בחדרי חרדים": "הוא היה אדם טוב שאהב תמיד לעזור, הוקיר תמיד תלמידי חכמים, היה מחזק את כל מי שיכל, גם את בני משפחתו הקרובה". שכניו התקשו להאמין והעידו כי הוא היה "איש שכולו טוב וכולו חסד".

הרב מלכיאל יצחקוב, מרבני הקהילה הבוכרית שהכיר את אהרן ז"ל אמר: "זו אבידה גדולה. אני לא מאמין שאני מדבר על אהרן בלשון עבר, בכל יום הייתי שולח לו את ההלכה היומית אותה היה אומר בבית הכנסת".

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל הגיע חמוש בסכין לחנות למכירת תשמישי קדושה הממוקמת בקומה השנייה בבניין, המשמשת מדי יום גם כבית תפילה בו שהו כעשרה בני אדם. תחילה דקר המחבל שני צעירים בשנות ה-30 לחייהם. אחד מהם, אהרן יסייב ז"ל, שנדקר בצווארו נפצע באורח אנוש, אולם זמן קצר לאחר מכן נאלצו אנשי מד"א לקבוע את מותו בזירה.

ההשתלטות על המחבל בזירה, היום (אילן רוזנברג)

הנדקר השני, אבירם ראובן ז"ל, פונה במצב קשה לבית החולים "איכילוב" בתל אביב, אולם שם הידרדר מצבו והוא מת מפצעיו. אחר כך יצא המחבל דרך יציאת החירום ודקר אדם נוסף שעמד בדרכו. הפצוע, צעיר בשנות ה-20 לחייו פונה אף הוא לבית החולים, שם אושפז במצב בינוני.

המחבל שביצע את הפיגוע הוא ראאד מסאלמה, פלסטיני בן 36 תושב הכפר דורא שליד חברון ואב לחמישה. מסאלמה, שאין לו כל עבר ביטחוני, עבד במסעדה סמוכה לאצטדיון בלומפילד וקיבל אישור שהייה בישראל רק לפני ארבעה ימים. הוא התגורר ביפו בתקופה שבה עבד במקום. מדובר בפעם הראשונה בשנים האחרונות בה פלסטיני ששוהה בהיתר בישראל יוצא לפגע בישראלים.

זירת הפיגוע, היום (זק"א מחוז תל אביב)

מסאלמה נחקר בזירת האירוע על ידי כוחות שב"כ ולאחר מכן נלקח לחקירה במשטרת מחוז ת"א. בחקירתו סיפר על המניע שהוביל אותו לבצע את הפיגוע ואמר כי "כואב לו" על המצב של הפלסטינים.