הפיגוע בגוש עציון: עקף בפקק, ירה ב"עוזי", רצח שלושה

המחבל נתקל בעומס תנועה בצומת אלון שבות - וירד לשוליים תוך שהוא פותח באש לעבר שלושה כלי רכב. התוצאה: תייר בן 18, גבר כבן 50 ופלסטיני כבן 40 - נהרגו. הוא נוטרל כקילומטר ממקום הפיגוע לאחר שהתנגש במכונית. שניים מהנרצחים: יעקב דון (51) מאלון שבות ושאדי עראפה, תושב חברון כבן 40

זירת הפיגוע בגוש עציון

שלושה בני אדם - אזרח אמריקני בן 18, ישראלי כבן 50 ופלסטיני כבן 40 - נרצחו הערב (חמישי) בפיגוע ירי בגוש עציון. שעות ספורות אחרי אירוע הטרור מתחילה להתבהר השתלשלות העניינים. הותרו לפרסום שמותיהם של שניים מההרוגים: יעקב דון (51) מאלון שבות ושאדי ערפה, כבן 40, מחברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש סמוך לשעה 16:30 ומהחקירה עולה כי המחבל, תושב חברון, נהג ברכב מסוג טויוטה. כשהגיע לאזור צומת אלון שבות, הוא נתקל בפקק תנועה. הוא ירד לשוליים ועקף את המכוניות שעמדו בטור תוך שהוא שולף תת-מקלע מסוג "עוזי" ויורה לעבר היושבים בשלושה כלי רכב.

המחבל המשיך בנסיעה ובמרחק של כקילומטר מצומת אלון שבות הוא התנגש במכונית. טרם ידוע אם במכוון או שלא. הוא יצא מכלי הרכב שבו נהג כשעל פי הידוע - אז אזלו הקליעים בתת-המקלע. לוחם מג"ב שהבחין במתרחש שלף אקדח והורה לו לשכב על הקרקע. על פי דיווחים, נצפה מכונית נמלטת מהמקום. ייתכן שמדובר בסייען.

כונן מד"א ד"ר מיכאל הרמן ופרמדיק מד"א ראם נעימי שהגיעו למקום סיפרו כי "סמוך למיניבוס ראינו מספר שני פצועים שוכבים, בהם צעיר כבן 18. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ולאחר ניסיונות החייאה נאצלנו לקבוע את מותו בשטח".

נתניהו: "מי שגינה את הפיגועים בצרפת, צריך לגנות את הפיגועים בישראל"

בעקבות הפיגועים בתל אביב ובגוש עציון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "מי שגינה את הפיגועים בצרפת צריך לגנות את הפיגועים בישראל - זה אותו טרור. מי שלא עושה זאת - מתנהל בצביעות ובעיוורון. אין חסינות למחבלים: אנחנו נסגור איתם חשבון, נגבה מחיר מהמשפחות שלהם, נהרוס את בתיהם ונשלול את תושבותם. הכלל שקבעתי: להרוס כל בית של מחבל ולכתר כל מקום שממנו יוצא הטרור".

רפי אבא-שאול, מתנדב מד"א וזק"א, סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online על שראו עיניו: "זה קרה ממש ליד היקב. לפתע שמענו צרורות של יריות. לא הבנו מה קרה וירדנו מהר למטה. ראינו שהגיע רכב במהירות והתנגש בעוד רכב תוך כדי שהוא מבצע ירי לעבר מכוניות".

זהו הפיגוע השני שמתרחש היום. מוקדם יותר, סמוך לשעה 14:00, נרצחו אהרון יסייב (32) מחולון ואבירם ראובן (52) מרמלה בפיגוע דקירה בבית פנורמה שבתל אביב. הדוקר נוטרל ונלכד.