מכתב האישום עולה: רוצחי הזוג הנקין תכננו חטיפה

כתבי אישום נגד ארבעה מהמעורבים בפיגוע הירי בו נרצחו בני הזוג הנקין הוגשו היום לבית המשפט הצבאי בשומרון, ומהם עולה כי התכנון המקורי של המחבלים לא היה לרצוח את בני הזוג, אלא לחטוף אותם. מאבקו של איתם ז"ל במחבלים הוא שסיכל את התכנון, והמחבלים בחרו לירות בו ובאשתו למוות

משפחת הנקין

לבית המשפט הצבאי בשומרון הוגשו היום (חמישי) כתבי אישום הוגשו נגד ארבעת המחבלים הנאשמים בגרימת מותם של בני הזוג איתם ונעמה הנקין ז"ל בתחילת החודש שכבר. מהאישום עולה כי המחבלים תכננו לחטוף את בני זוג הנקין בעודם בחיים, ורק לאחר שאיתם נאבק עימם ויתרו על תוכניתם זו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנאשמים הם חלק מחוליה צבאית מטעם חמאס שהתכוונה לבצע פיגועי ירי נגד ישראלים. בלילה שלפני הפיגוע בו נרצחו בני הזוג הנקין ירו שניים מחברי החוליה לעבר רכב בו נהג ישראלי עשרות כדורים. למרבה המזל, הנהג נפצע פצעים קלים בלבד על אף שחלק מהכדורים נכנסו לתוך הרכב עצמו.

לאחר כשלון הפיגוע נגד אדרי החליטו חברי החוליה לבצע חטיפה של מתיישב יהודי, ואף הצטיידו באזיקונים לביצוע המטרה. לאחר שהבחינו ברכבם של הזוג הנקין החלו לרדוף אחריו וירו לעברם עשרות כדורים. איתם נפגע מהירי והרכב עצר בצד הכביש, ובשלב זה ניגשו לרכב המחבלים במטרה לחטוף את יושביו.

איתם נאבק עם המחבלים וניסה לחטוף את נשקם, וכתוצאה מכך ירו הנאשמים בבני הזוג מטווח קצר והרגו אותם. ארבעת ילדיהם של בני הזוג צפו במתרחש בכל אותה העת. כתבי אישום נוספים בפרשה צפויים להיות מוגשים עם התפתחויות נוספות בחקירה.