המחבל מתל אביב קיבל אישור שהייה בישראל רק השבוע

ראאד מסאלמה, פלסטיני בן 36 מהכפר דורא הסמוך לחברון שהועסק במסעדה סמוכה לזירת הפיגוע בבית פנורמה, הוא המחבל שרצח שני מתפללים בבית הכנסת שבמקום. הוא קיבל אישור שהייה בישראל רק לפני 4 ימים. בחקירתו אמר: "כאב לי על מצבם של הפלסטינים"

קיבל אישור שהייה - ורצח ישראלים. מסאלמה

קיבל אישור עבודה - ויצא לרצוח יהודים: ראאד מסאלמה, פלסטיני בן 36 תושב הכפר דורא שליד חברון ואב לחמישה, הוא המחבל שיצא היום (חמישי) לבצע את הפיגוע בבית פנורמה בתל אביב - בו נרצחו שני ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מסאלמה, שאין לו כל עבר ביטחוני, עבד במסעדה סמוכה לאצטדיון בלומפילד וקיבל אישור שהייה בישראל רק לפני ארבעה ימים. הוא התגורר ביפו בתקופה שבה עבד במקום. מדובר בפעם הראשונה בשנים האחרונות בה פלסטיני ששוהה בהיתר בישראל יוצא לפגע בישראלים.

מסאלמה נחקר בזירת האירוע על ידי כוחות שב"כ ולאחר מכן נלקח לחקירה במשטרת מחוז ת"א. בחקירתו סיפר על המניע שהוביל אותו לבצע את הפיגוע ואמר כי "כואב לו" על המצב של הפלסטינים.

שני ישראלים נרצחו בפיגוע בבית הכנסת
 
בפיגוע שביצע מסאלמה נרצחו שני בני אדם וגבר נוסף נפצע. מחקירה ראשונית עולה כי המחבל הגיע חמוש בסכין לחנות למכירת תשמישי קדושה הממוקמת בקומה השנייה בבניין, המשמשת מדי יום גם כבית תפילה בו שהו כעשרה בני אדם. תחילה דקר המחבל שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם. אחד מהם שנדקר בצווארו נפצע באורח אנוש, אולם זמן קצר לאחר מכן נאלצו אנשי מד"א לקבוע את מותו בזירה.

תפיסת המחבל בזירה, היום (אילן רוזנברג)

הנדקר השני פונה במצב קשה לבית החולים "איכילוב" בתל אביב, אולם שם הידרדר מצבו והוא מת מפצעיו. אחר כך יצא המחבל דרך יציאת החירום ודקר אדם נוסף שעמד בדרכו. הפצוע, צעיר בשנות ה-20 לחייו פונה אף הוא לבית החולים, שם אושפז במצב בינוני.