שיחה מזירת הפיגוע: "המחבל ניסה להיכנס ולדקור!"

כך נשמעו הרגעים שלאחר הפיגוע בתל אביב: אדם שהתפלל בבית הכנסת המאולתר התקשר לדווח לחבריו על המקרה וזעק: "אני כולי בטירוף, יש פה פצועים אנוש". בתום השיחה ביקש מבת שיחו: "תתפללי שהם יחיו". האזינו לשיחה

בפיגוע הדקירה הקטלני בבניין פנורמה תל אביב, בו נרצחו שני בני אדם ונפצע אדם נוסף, ניסה המחבל לדקור את המתפללים בבית הכנסת המאולתר במבנה - כך עולה משיחה שקיים אדם שהיה בבניין דקות לאחר הפיגוע. "אני נמצא בתוך אירוע דקירה בתל אביב!", זעק האיש. האזינו לשיחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התפללנו מנחה פה, במבנה תעשייה בבניין פנורמה", אמר. "מחבל בחוץ התחיל לדקור אנשים, סגרנו את הדלת – הוא ניסה להיכנס בבית הכנסת שלנו. שני אנשים פצועים פה קשה, אולי הם מתים, כחולים, כולם דם. כל המתפללים סגרו את הדלת, לא נתנו למחבל להיכנס".

האדם הנרגש הוסיף: "אני נשבע לך, אני כולי בטירוף. יש פה משטרה ואמבולנסים". בהמשך השיחה הוא הוסיף: "יש פה שני אנשים במצב אנוש, שוכבים עם דם, שוטרים ואמבולנסים הגיעו. אנחנו פה בתוך בית כנסת, תפילה בתוך עסק, סגרנו את הדלת. תתפללי שיחיו, ביי".

מדיווחים ראשוניים עולה כי המחבל הגיע לחנות למכירת תשמישי קדושה הממוקמת בבניין, המשמשת מדי יום גם כבית תפילה. המחבל דקר למוות צעיר בשנות ה-20 לחייו בצווארו. לאחר מכן יצא המחבל דרך יציאת החירום ודקר שני בני אדם נוספים בשנות ה-20 לחייהם. השניים שנפצעו באורח קשה ובינוני פונו על ידי צוותי מד"א לקבלת טיפול בבית החולים איכילוב בתל אביב, ומותו של אחד מהם נקבע בבית החולים.