הצעת חוק: חיילי מילואים עצמאיים יפוצו גם על הוצאות נלוות כשכר דירה

חיילי מילואים המחזיקים עסק עצמאי סופגים הפסדים כלכליים קשים ברגע היציאה לשירות. הצעת חוק חדשה מבקשת להגדיל את הפיצוי שמוענק להם ב-25% וזאת על מנת לנסות ולהתמודד עם הנזק שנגרם עקב ההוצאות הנלוות שבהן: תשלום משכורות, שכר דירה ומיסי עירייה

בעקבות מבצע "צוק איתן" מאות חיילי מילואים המחזיקים עסקים עצמאיים התלוננו על הפסדים קשים בעקבות אבדן ימי העבודה. הצעת חוק חדשה שהגיש אתמול (שלישי) חבר הכנסת עפר שלח ("יש עתיד") מבקשת להגדיל את הפיצוי הכספי לעצמאיים ולשכלל בתוכו גם את ההוצאות הנלוות כשכר דירה ומשכורות לעובדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כנסת ישראל ציינה אתמול את "יום המילואים" ובמהלכו הוגשה הצעת חוק שנועדה לשפר את הפיצויים להם זוכים חיילי המילואים העצמאיים. בניגוד לשכירים, חיילי המילואים העצמאיים אינם מקבלים פיצוי על אובדן ההכנסות שלהם, מה שגורר לעיתים קשיים כבדים שמעמידים בסכנה את מקום עבודתם.

כאשר חייל שכיר יוצא למילואים הוא זוכה לפיצוי יחסי המותאם לגובה המשכורת אותה הוא מרוויח בעבודתו. על פי חיילי המילואים העצמאיים, הפיצוי אותו הם מקבלים לא כולל את כלל ההוצאות הנלוות בהחזקת העסק ובהן: שכר הדירה, מסי העירייה, טלפון, משכורות העובדים ועוד.

הצעת החוק החדשה מבקשת להגדיל הפיצוי וזאת על מנת להתמודד עם המכה הקשה אותה סופגים ה"מילואימניקים" העצמאיים. על פי הצעת החוק, חיילים אלו יקבלו תוספת של 25% לפיצוי אבדן ההכנסה, וזאת על לאחר שכלול ההוצאות הנלוות.

ניצן מאיר, מזכ"ל תנועת "עצמאים עושים שינוי", שבעצמו משמש כמ"פ בגדוד מילואים דורש מהממשלה לקבל את הצעת החוק ולסייע לאנשי המילואים. "מדינת ישראל חייבת לקבל אחריות על חיילי המילואים שלה, לא רק בשדה הקרב אלא גם כשהם חוזרים הביתה", טען מאיר.