סוכלה הברחה: שמן הסויה התגלה כדלק לרקטות

אנשי רשות המעברים והמנהל האזרחי סיכלו העברת מאות ליטרים של חומר כימי מסוכן שהיה בדרכו מחברון לרצועת עזה. על פי החשד מדובר בחומר המשמש לייצור רקטות ונועד להגיע לחמאס ולג'יהאד האיסלאמי

ההברחה סוכלה (רשות המעברים במשרד הביטחון)

הברחה של מאות ליטרים של חומר כימי מחברון לעזה סוכלה - כך הותר היום (שני) לפרסום. החומר שנתפס משמש לייצור רקטות ועל פי החשד נועד לשמש את מערך ייצור הרקטות של החמאס והג'יהאד האיסלאמי ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשאית שהובילה את החומר הרגיש נעצרה סמוך לחברון על ידי הבודקים של רשות המעברים במשרד הביטחון ופקחים של המנהל האזרחי. המשלוח דווח כ"שמן סויה", אך עורר את חשדם של אנשי המעבר, לאחר בדיקה התברר כי מדובר בחומר לא מזוהה.

המשלוח הוחרם והחומר החשוד נשלח לבדיקת מעבדה, שבה התברר כי מדובר בחומר שאסור בכניסה לרצועת עזה. הסיבה: הוא מהווה מרכיב מרכזי בתרכובת הדלק הרקטי, שבה משתמש מערך ייצור הרקטות של חמאס והג'יהאד האיסאלמי ברצועה לירי לעבר ישראל.

בסך הכל התגלו במשאית החשודה 6 משטחים ובהם כ-450 ליטרים של החומר המסוכן, שעל פי הערכות במערכת הביטחון יכול היה להספיק לייצור כמויות גדולות של רקטות מסוגים שונים. ממצאי התפיסה הועברו לגורמי הביטחון, שפתחו בחקירה נגד המעורבים.

מתחילת שנת 2015 סוכלו למעלה מ-500 ניסיונות הברחה של מוצרים אסורים מישראל לרצועת עזה. כמו כן, הוחרמו מאז 2014 למעלה מ-280 משאיות. במערכת הביטחון זיהו באחרונה עלייה בתופעה של ניסיונות הברחת חומרים אסורים ופועלים כעת באופן ממוקד נגד סוחרים ובעלי מחסנים המעורבים בהברחות.