אמו של דני גונן: "מרגישה הקלה"

אחרי שלפנות בוקר הרסו כוחות צה"ל את ביתו של מוחמד אבו שהין, המחבל שרצח את בנה, אמרה היום דבורה גונן כי "אם מתוך עשרה מחבלים, אפילו שניים לא יבצעו את הפיגוע מתוך חשש למה יקרה למשפחה שלהם, הצלנו חיי אדם"

(פייסבוק)

לאחר שכוחות הביטחון הרסו הלילה בית המחבל שרצח את דני גונן ז"ל בפיגוע ליד דולב, אמרה הבוקר (שני) אמו דבורה בשיחה עם חדשות 2 Online כי היא חשה הקלה: "ישנם עוד צעדים רבים שצריך לנקוט, אבל זאת ההתחלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גונן הביעה הקלה על כך שאיש מחיילי צה"ל לא נפגע בפעולה בקלנדיה לפנות בוקר, לאחר שבמקום התפתחו חילופי אש במהלכם נהרגו שני חמושים פלסטינים. "באמונה שלי יש מה שנקרא 'אתם למטה תשתדלו ואני למעלה אסייע', וכך אכן קרה לשמחתי, כל חיילינו חזרו הביתה בשלום".

"אני מקווה שזה ייתן לגורמים מסוימים את ההבנה שצעד כזה אכן יוצר הרתעה, כבר יש לנו הוכחה לכך מהפיגוע האחרון בו משפחת המחבל הסגירה אותו", הוסיפה אמו של גונן. "אם מתוך עשרה מחבלים, אפילו שניים לא יבצעו את הפיגוע מתוך חשש למה יקרה למשפחה שלהם, הצלנו חיי אדם".

כוחות הנדסה של צה"ל הגיעו לקלנדיה לפנות בוקר להרוס את ביתו של מוחמד אבו שהין שביצע את פיגוע הירי בו נרצח גונן ונפצע אדם נוסף סמוך לדולב. במהלך פעולת ההריסה פתחו חמושים באש לעבר הכוחות בשטח, שהגיבו בירי. שני פלסטינים נהרגו בפעולה, ואיש מכוחותינו לא נפגע.

דובר צה"ל דיווח כי במקום התפתחו הפרות סדר אלימות בהשתתפות מאות פלסטינים שהשליכו מטענים ובקבוקי תבערה ויידו אבנים וסלעים לעבר הכוחות, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

בחודש יוני נפתחה אש לעבר כלי רכב של קבוצת מטיילים ליד צומת הפרסה, במרחק קצר מההתנחלות דולב שבגזרת רמאללה. כתוצאה מהירי נפגעו כמה מנוסעי המכונית, בהם הנהג, דני גונן, בן 25 מלוד, שנפצע באורח אנוש ומת כעבור זמן קצר בבית החולים תל השומר. מטייל נוסף בשנות ה-20 לחייו נפצע קל עד בינוני.

המחבל ביצע בעבר פיגועים וישב בכלא

לאחר שנתפס ונעצר, כשבוע וחצי לאחר הפיגוע, הודה אבו שאהין במעשה, שיחזר אותו והוביל את החוקרים לנשק שממנו ירה ואף הפליל את חבריו למעשה. יחידת המסתערבים של מג"ב שמה את ידיה על אמצעי הלחימה ששימשו את החוליה.

אבו שאהין, בן 30, הוא פעיל תנזים-פת"ח בעברו ותושב מחנה הפליטים קלנדיה. אבו שאהין הוא פעיל כוח 17 המקבל משכורת קבועה מהרשות הפלסטינית. בעבר הוא ריצה עונש מאסר בישראל לאחר שהודה בתכנון פיגועי דקירה וירי.

מחקירתו של המחבל עלה כי לקראת ביצוע הפיגוע הוא אסף מודיעין והגיע למעיין ליד דולב, זירת הפיגוע, מספר פעמים. בנוסף, במהלך 2014 הוא ביצע שישה פיגועי ירי נוספים, לרבות פיגוע ירי בא-ראם בנובמבר האחרון בו נפצע חייל צה"ל.