שני פלסטינים חמושים נהרגו בעימותים עם צה"ל

בעת הריסת בית המחבל שרצח את דני גונן ז"ל התפתחו עימותים עם כוחות צה"ל. חמושים פתחו באש לעבר הכוחות שהגיבו בירי ממנו נהרגו שני פלסטינים. מאות פלסטינים השליכו אבנים ובקבוקי תבערה

שני פלסטינים נהרגו בהיתקלויות עם כוחות הביטחון בעת הריסת ביתו של המחבל שרצח את דני גונן ז"ל, היום (שני) לפנות בוקר. בסרטון נראים הלוחמים מגיעים לבית וממלכדים אותו - ואז ניתנת ההוראה לפוצץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות הנדסה של צה"ל הגיעו לקלנדיה לפנות בוקר להרוס את ביתו של מוחמד אבו שהין שביצע את פיגוע הירי בו נרצח גונן ונפצע אדם נוסף סמוך לדולב. במהלך פעולת ההריסה פתחו חמושים באש לעבר הכוחות בשטח, שהגיבו בירי. שני פלסטינים נהרגו בפעולה, ואיש מכוחותינו לא נפגע.

דובר צה"ל דיווח כי במקום התפתחו הפרות סדר אלימות בהשתתפות מאות פלסטינים שהשליכו מטענים ובקבוקי תבערה ויידו אבנים וסלעים לעבר הכוחות, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

בחודש יוני נפתחה אש לעבר כלי רכב של קבוצת מטיילים ליד צומת הפרסה, במרחק קצר מההתנחלות דולב שבגזרת רמאללה. כתוצאה מהירי נפגעו כמה מנוסעי המכונית, בהם הנהג, דני גונן, בן 25 מלוד, שנפצע באורח אנוש ומת כעבור זמן קצר בבית החולים תל השומר. מטייל נוסף בשנות ה-20 לחייו נפצע קל עד בינוני.

המכונית בה נהגו גונן וחבר נוסף ירדה לרחצה באחד המעיינות באזור. בדרכם חזרה על כביש עפר ניגש אליהם המחבל, מוחמד אבו שאהין, ששוחח איתם ולפתע שלף נשק, וביצע ירי של לפחות חמישה קליעים. מהירי נפצע גונן אנושות בחזהו ומטייל נוסף נפגע בזרוע.

בית המחבל, הבוקר

המחבל ביצע בעבר פיגועים וישב בכלא

לאחר שנתפס ונעצר, כשבוע וחצי לאחר הפיגוע, הודה אבו שאהין במעשה, שיחזר אותו והוביל את החוקרים לנשק שממנו ירה ואף הפליל את חבריו למעשה. יחידת המסתערבים של מג"ב שמה את ידיה על אמצעי הלחימה ששימשו את החוליה.

אבו שאהין, בן 30, הוא פעיל תנזים-פת"ח בעברו ותושב מחנה הפליטים קלנדיה. אבו שאהין הוא פעיל כוח 17 המקבל משכורת קבועה מהרשות הפלסטינית. בעבר הוא ריצה עונש מאסר בישראל לאחר שהודה בתכנון פיגועי דקירה וירי.

מחקירתו של המחבל עלה כי לקראת ביצוע הפיגוע הוא אסף מודיעין והגיע למעיין ליד דולב, זירת הפיגוע, מספר פעמים. בנוסף, במהלך 2014 הוא ביצע שישה פיגועי ירי נוספים, לרבות פיגוע ירי בא-ראם בנובמבר האחרון בו נפצע חייל צה"ל.