הפיגוע ליד עתניאל: האב והאח הסגירו את הבן המחבל

הותר לפרסום כי המחבל שרצח את הרב יעקב ליטמן ובנו נתנאל ז"ל ליד עתניאל הוא תושב חברון, שהוסגר לישראל על ידי אביו ואחיו. בני המשפחה הסבירו כי הסגירו את המחבל מחשש שביתם ייהרס

זירת הפיגוע ליד עתניאל

המחבל שביצע את הפיגוע ליד עתניאל, בו נרצחו הרב יעקב ליטמן ובנו נתנאל ז"ל, הוסגר לשב"כ על ידי אביו ואחיו - כך הותר הערב (ראשון) לפרסום. השניים הסבירו כי הסגירו את הרוצח כי חששו מפני תגובתה של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשוד, שאדי אחמד מטאוע, בן 28 ואב לשניים, תושב העיר חברון, נעצר בביתו בעקבות דיווח שמסר אביו לאחר שהגיע למחסום צבאי. האב דיווח אודות כך שבנו הוא זה שביצע את הפיגוע. מחקירה ראשונית בשב"כ עולה כי המפגע סיפר לאחיו מג'די כי ביצע את פיגוע הירי בדרך לסמוע.

המחבל שהוסגר

האח מג'די מיהר לעדכן את אביו, והשניים, שחששו כי בעקבות מעשיו של שאדי ביתם יהרס, החליטו להסגירו לידי ישראל. החשוד נעצר בביתו וכבר בחקירתו הראשונית בשב"כ הודה כי ביצע את הפיגוע.

המחבל מזוהה עם הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני. במהלך המעצר נתפס הנשק עימו בוצע הפיגוע וכן הרכב ששימש לביצוע הפיגוע וטרם הובהרה מעורבותם של חשודים נוספים.

הלוויתם של יעקב ונתנאל ליטמן ז"ל

פיגוע הירי התרחש באזור דרום הר חברון בשעות הצהריים ביום שישי, כשבני המשפחה היו בדרכם לחגיגת שבת-חתן לקראת חתונת הבת שרה. גם אם המשפחה ובנם בן ה-16 שהיו ברכב נפצעו בפיגוע, שלוש בנות נוספות לא נפגעו אך פונו גם הן לקבלת טיפול רפואי. אמש הובאו יעקב ונתנאל למנוחות בבית העלמים בהר המנוחות בירושלים.