הותר לפרסום: נעצר המחבל שביצע את הפיגוע בעתניאל

שירות הביטחון הכללי וכוחות צה"ל עצרו במהלך הלילה חשוד בביצוע פיגוע הירי בעתניאל שבו נרצחו הרב יעקב ליטמן ובנו נתנאל זכרם לברכה. במהלך המעצר נמצא כלי הנשק והרכב ששימשו לפיגוע, החשוד קשר עצמו למקרה בחקירתו

הותר לפרסום: במהלך פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי וכוחות של חטמ"ר יהודה ויחידת דובדבן בחברון, נעצר ביממה האחרונה חשוד בביצוע פיגוע הירי בעתניאל שבו נרצחו הרב יעקב ליטמן ובנו נתנאל זכרם לברכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף נעצרו שני בני אדם נוספים בחשד שסייעו למבצע הפיגוע. במהלך המעצר אותר הנשק עמו בוצע הפיגוע וכן כלי רכב אשר שימש את המחבל. בחקירתו הראשונית בשב"כ קשר עצמו החשוד לפיגוע. שאר פרטי החקירה אסורים בשלב זה לפרסום.

הנשק ששימש את המחבל (תקשורת שב"כ)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שיבח הבוקר את הכוחות על המעצר המהיר ואמר: "אנו רודפים את המחבלים ושולחיהם בכל עת ובכל מקום, ואיננו נחים עד אשר ידנו מונחת עליהם. יידע כל מי שמתכנן לפגוע באזרחי ישראל, כי דמו בראשו ואנו נבוא עימו חשבון".

אחד החשודים שנעצרו (תקשורת שב"כ)

פיגוע הירי התרחש באזור דרום הר חברון בשעות הצהריים ביום שישי, כשבני המשפחה היו בדרכם לחגיגת שבת-חתן לקראת חתונת הבת שרה. גם אם המשפחה ובנם בן ה-16 שהיו ברכב נפצעו בפיגוע, שלוש בנות נוספות לא נפגעו אך פונו גם הן לקבלת טיפול רפואי. אמש הובאו יעקב ונתנאל למנוחות בבית העלמים בהר המנוחות בירושלים.

הלוויה בירושלים, אמש (חדשות 2)

אתמול שוחח ראש הממשלה נתניהו עם אם המשפחה נועה ליטמן, שסיפרה לו על כך שאמבולנס של "הסהר האדום" עבר בזירת הפיגוע ולא הושיט להם עזרה. בעקבות הדברים הנחה נתניהו את משרד החוץ להגיש מחאה חריפה לצלב האדום, שאחראי ל"סהר האדום" ולבקש הסברים על הפקרת הפצועים.