במהלך המרדף: התגלה רכב שננטש והוצת

במהלך החיפושים הנרחבים באזור דרום הר חברון התגלה בעיירה דורא, התגלה רכב שננטש והוצות. כעת נבדק הקשר בין כלי הרכב לבין המחבלים, שמקום הימצאם עדיין לא ידוע. בני המשפחה שנפצעו שוחררו מבית החולים

הרכב השרוף שאותר

המצוד אחר הרוצחים שוידאו הריגה: באזור טארוסא, בעיירה דורא שבדרום חברון, התגלה רכב שננטש והוצת. הסברה היא שהרכב הבוער קשור לפיגוע היום, וכעת בודקים במערכת הביטחון האם שימש את המחבלים שרצחו אב ובנו בכביש 60 ופצעו את יתר בני המשפחה. האם והילדים שנפצעו שוחררו לבית החולים לאחר שהבנות הקטנות עודכנו על מות אביהם ואחיהם. המרדף בכפרים הסמוכים לזירת הפיגוע נמשך, וכוחות רבים הוזעקו למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

סביב הכפר יטא הוטל סגר, וגם בסמוע ובבית עאווא נערכו סריקות. בצה"ל מדברים כעת על תגבור כוחות וכתרים סביב הערים, אך מבינים ש"מה שהיה או מה שיהיה" מבחינת המצב הביטחוני והמדיני. 

צה"ל יגיש בקרוב לראש הממשלה בנימין נתניהו את התכניות שהוא הטיל עליו לעשות של רישות הצירים במצלמות ורשת סלולרית. כמו כן נערכים דיונים על הפרדה של צירים ליהודים בלבד וערבים בלבד, אלא שמהלך כזה גורר מיד האשמות של מדינת אפרטהייד.

הבנות הקטנות עודכנו בפרטי הפיגוע, אבו מאזן סירב לגנות

המשפחה הייתה בדרכה לשמחה משפחתית (שבת חתן), לקראת חתונתה הצפויה של אחת הבנות המשפחה. כאשר נפתחה לעבר הרכב אש. אחד המחבלים ביצע וידאו הריגה, אך לא פצע את הילדות. האב בן ה-40 ובנו בן ה-18 - ששמם טרם הותר לפרסום - נרצחו מטווח קצר. הבן עוד הספיק לדווח על הפיגוע לפני שנורה למוות. במקביל, נבדק הדיווח כי אמבולנס של "הסהר האדום" ברח מהזירה מבלי להעניק סיוע לנפגעים.

במהלך אשפוז בני המשפחה, שנפצעו באורח קל, סיפרה האם ששכלה את בעלה ובנה לילדות הקטנות על החדשות הקשות, כאשר צוות רב של בית החולים עזר להסביר להן את המצב. ד"ר צבי פרי, כירורג בכיר בסורוקה, סיפר לחדשות 2 על הדרך בה נודעה הבשורה הקשה לבנות: "זה תהליך עדין שמלווה בצוות רב מקצועי - עובדים סוציאליים ופסיכיאטרים למבוגרים וילדים ולנוער, כשהמטרה היא קודם כל להבין מה הפציינט חש ומה הוא הבין. לא כולם ידעו ולא כולם הבינו מה קרה. עם הזמן היה אפשר להסביר להן, כל אחת בשפתה - הן ילדות קטנות, וזה שינה מאוד את התהליך". לאחר השיחה ובדיקה נוספת שוחררו בני המשפחה מבית החולים.

רכב המשפחה שנפגע מהירי (דוברות הר חברון)

שעות ספורות לאחר הפיגוע הרצחני, יו"ר הרשות אבו מאזן נאם ברמאללה - וסירב להתנער מהפיגוע או לקרוא להרגעה. בפגישתו עם נשיא קפריסין הוא שוחח על ההסלמה הביטחונית - על פי הדיווחים מהרשות הפלסטינית, אבו מאזן אמר לו כי "העם שלנו חי בתנאי קשים, זה בלתי נסבל".

עוד דווח ברשות כי אבו מאזן גינה את צעדי ישראל, בהם "הכיבוש הישראלי המתמשך של המדינה שלנו, וההסלמה של המתנחלים שפוגעים ברכוש - זה מייאש אותנו". עוד האשים אבו מאזן, שסירב להשיב מפורשות לשאלה על רצח הישראלים, את "עקשנותה של ישראל ואת היעדר האופק המדיני".

עם זאת, הוא שיבח את ההחלטה האירופית לסמן מוצרים מההתנחלויות "כפי שאנו מקדמים בברכה את ההמלצות של הפרלמנט האירופי להכיר במדינת פלסטין". כמו כן דנו השניים במעמדם של המקומות הקדושים ואבו מאזן הביע דאגה למצב הרגיש סביבם.

אודי סגל וגלעד שלמור השתתפו בהכנת הידיעה.