הר חברון: אב ובנו נרצחו בפיגוע

כלי רכב שבהם נסעו ישראלים נורו בכביש 60, באזור דרום הר חברון. גבר בשנות ה-40 לחייו ובנו בן ה-18 נרצחו. שני נוסעים נפצעו וילדים נוספים שהיו ברכב לא נפגעו. המחבלים נמלטו

פיגוע ירי בדרום הר חברון: גבר בשנות ה-40 לחייו ובנו בן ה-18 נרצחו לאחר שיריות נורו לעבר שני רכבים ישראלים סמוך לעותניאל. כוחות מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בשני הפצועים פעולות החייאה אך נאלצו לקבוע את מותם במקום. פצוע נוסף כבן 16 פונה במצב קל לבית החולים סורוקה לקבלת טיפול רפואי. החל מרדף אחר היורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מקום הפיגוע (חדשות 2)

מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה מדובר ברכב פלסטיני שביצע ירי לעבר שני רכבים ישראלים. לאחר שעצרו הרכבים המשיכו המחבלים בירי לעבר הנוסעים ופצעו אותם. שלוש ילדות שהיו באחד הרכבים לא נפגעו מהירי אך לקו בחרדה ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה. כוחות צבא נכנסו למספר כפרים באזור הפיגוע, אליהם על פי החשד היו יכולים להימלט המחבלים. הסריקות מתבצעות בליווי מסוקים. בנוסף הטיל צה"ל סגר על הכפר יטא.

"כשהגענו למקום ראינו מחוץ לרכב שבעה נוסעים, שניים מהם, גבר כבן 40 וצעיר כבן 18 שכבו כשהם מחוסרי הכרה עם פצעי ירי בפלג גופם העליון, הם היו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם במקום", סיפר חובש בכיר במד"א נועם בר שהגיעו למקום. "בנוסף הענקנו טיפול רפואי ראשוני ופינינו לבית החולים סורוקה צעיר כבן 16 במצב קל עם פצע ירי בגפיים וארבעה נפגעי חרדה שהתהלכו במקום".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע תנחומיו למשפחת ההרוגים בפיגוע ואמר כי ישראל תמשיך להילחם בטרור בכל מקום שיידרש. ״נגיע למרצחים השפלים ונמצה עימם את הדין כמו שעשינו בעבר״, הוסיף נתניהו.

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון, הבהיר כי האירוע נמצא כרגע בחקירה ובבדיקה. "זה אחד מששת כבישי האורך של מדינת ישראל. משפחה תמימה שנסעה כדי לעשות את השבת ולצערי באזור סמוע נפתח עליה אש על ידי רוצחים שפלים. הפרחים של שבת הוכתמו בדם הנרצחים והיה פה כנראה וידוא הריגה. היה בזירה אמבולנס של הסהר האדום ולצערי לא ירד מהרכב ולא טיפל בפצועים, כאילו היה מדובר בכלבים ולא אנשים. אבל אלו השכנים שלנו, שמתנהגים כחיות אדם ללא צלם אנוש".