צפו: מסתערבים לוכדים מבוקש בבית חולים בחברון

לוחמי ימ"מ מחופשים לבני משפחה פלסטינית שמובילים יולדת נכנסו לביה"ח בחברון ושלפו ממיטתו מחבל שביצע פיגוע דקירה בגוש עציון לפני כשבועיים, בו נפצע ישראלי באורח קשה. קרוב משפחתו של המבוקש נפצע מאש הלוחמים

סגירת מעגל בפשיטה דרמטית על בית חולים: מחבל שביצע פיגוע דקירה בגוש עציון לפני כשבועיים, בו נפצע קשה אזרח ישראלי, נעצר הלילה (בין רביעי לחמישי) בפעילות מורכבת של מסתערבים בחברון. לוחמים שהתחפשו לבני משפחה פלסטינית שהובילו "יולדת" במסדרונות בית החולים "אלהלי" בעיר שלפו את המבוקש ממיטתו ועצרו אותו. מהשב"כ נמסר כי במהלך המבצע נורה ונפגע בן דודו של המפגע שתקף את הכוח, ולפי דיווחים פלסטיניים הוא נהרג לאחר שהתנגד למעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר במבצע משולב בו לקחו חלק לוחמי שב"כ, לוחמי ימ"מ ולוחמי צה"ל. בסרטון ממצלמות בית החולים נראים הלוחמים כשהם מחופשים לערבים ומובילים אישה על כסא גלגלים במסדרונות בית החולים. בשלב מסוים הם שולפים את הנשקים, נכנסים לחדרו של המחבל ולוקחים אותו עמם, כשהוא מובל בכסא גלגלים.

המחבל בבית החולים שערי צדק

בסביבתו של המחבל, עזאם עזאת שעבאן שלאלדה בן ה-20, פחדו מתסריט כזה של חטיפה על ידי כוחות הביטחון, ולכן בן דודו אבטח אותו בבית החולים. במהלך המבצע נורה בן הדוד בידי הלוחמים ולפי הפלסטינים נהרג מהירי.

זמן קצר לאחר הפשיטה פורסמה תמונתו של המחבל מאושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים, אליו פונה לאחר המעצר.

מדובר במחבל שעל פי החשד ביצע את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מיצד ב-25 באוקטובר, במהלכו נפצע אזרח ישראלי באורח קשה. במהלך הפיגוע נורה המחבל בידי האזרח אך הצליח לברוח מהזירה. בהמשך זוהה המפגע כעזאם עזאת שעבאן שלאלדה בן ה-20, תושב סעיר ובן למשפחת פעילי חמאס. לאחר פציעתו הוברח המחבל לטיפול רפואי בבית החולים "אלהלי" בחברון.

גורמי הביטחון בישראל הודיעו כי אדם אחד נורה ונפצע במהלך הפשיטה. סוכנות הידיעות "מען" דיווחה כי עבדאללה עזאם אל שלאלדה, בן דודו בן ה-28 של המחבל ששמר על מיטתו בבית החולים, נהרג בפשיטה.

פשיטה בחברון, ארכיון (רויטרס)

לפני כשבועיים שלאלדה ביצע פיגוע דקירה שהחל ביידוי אבנים. שלאלדה זרק אבנים לעבר רכב בו נהג אזרח ישראלי בכניסה ליישוב מיצד. לאחר שהנהג יצא מרכבו בעקבות השלכת האבנים, שלאלדה דקר אותו בפלג גופו העליון. הנהג שנפגע ביצע ככל הנראה ירי לעבר הדוקר שהצליח להימלט מהמקום.