הדוד הזמין יהודים לאכול בשועפאט, אחייניו יצאו לדקור

לפני שבועיים הוא התנער מהמחשבה שילדים ייצאו מהשכונה שלו ויילכו לבצע פיגוע - ואפילו הזמין יהודים לאכול בשועפאט כדי להוכיח ש"לא כל הערבים דוקרים". אלא שהיום, יצאו שני אחייניו של עבדאללה עלקם לבצע פיגוע דקירה בפסגת זאב - ופצעו קל-בינוני מאבטח. "זה לא יכול להיות, בן 12 לא חושב על דברים כאלה", טען

לפני שבועיים הוא הזמין יהודים לבוא ולאכול בשועפאט כדי להוכיח להם שערבים לא רק דוקרים, היום יצאו שני האחיינים שלו לדקור יהודים: עבדאללה עלקם, דודם של שני המחבלים בני ה-12 וה-13 שדקרו ופצעו קל-בינוני מאבטח ברכבת הקלה בפסגת זאב, נשמע אחרת לגמרי מול מצלמות חדשות 2 לפני כשבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות בפייסבוק

"תרשה לי להזמין אותך לאכול אצלנו כדי שלא תגידו באנו אל הערבים, הם רק דוקרים, הם רק הורגים, רק דוקרים בסכין", אמר עלקם בריאיון שקיימנו איתו בחודש שעבר.

שבועיים בדיוק אחרי, שני אחייניו - האחד בן 12, השני בן 13, יצאו לדקור ישראלים. "אני בטוח שבתיקים שלהם אתה תמצא עטים, מחברות, ספרים, אתה לא תמצא סכינים", אמר לנו היום, "אני בטוח שבימים הקרובים אני אוכיח שלילד הזה בן ה-11.5 לא היו כוונות לפגוע ולשפוך דם. הוא לא התכוון, הוא רק הלך לבית הספר שלו".

אחייניו של עבדאללה שביצעו את הפיגוע


"אני רוצה לראות תמונות של בן אחי בתוך הרכבת, ורואים שהוא הרוג. תראו לנו את התמונות של האדם שנדקר ברכבת", הפציר הדוד של שני הילדים שהפכו היום למחבלים.

"ישראל מפברקת, לא הגיוני שילד בן 12 יילך לדקור"

כמו רבים במחנה הפליטים, גם עבדאללה לא מאמין שאחייניו יצאו לבצע פיגוע. הנרטיב בשטחים ברור: שוב מדובר בהוצאה להורג. רבים בכלל מתקשים לעכל את גילם ההולך ופוחת של הדוקרים.

"הם לא דקרו, אני בטוח שהם לא דקרו. הם ילדים קטנים, למה שידקרו? איך הם אמורים לדקור?", תהה איימן, תושב מחנה הפליטים שועפאט. "אני לא מאמין לזה. זו הממשלה שהורגת ילדים קטנים".

מעצר אחד המחבלים הילדים, היום (טוויטר)


"נערים הולכים לדקור יהודים כי הם רוצים לשחרר את אל-אקצא, להרחיק את היהודים משם", מספר עלי, אף הוא תושב שועפאט. "ישראל לוקחת להם את האדמות, את הבתים, לוקחת להם הכל. בעל כורחם הם הולכים דלקור כי הם רואים איך הורגים נשים. דוחקים אותנו פה לקיר, אנחנו יכולים לעמוד שעה במחסום עד שנותנים לנו לצאת".

"זה סיפור מפוברק, לא יכול להיות שילד בן 12 יקום וייקח סכין ויילך לדקור", אמר תושב אחר. "ילד בגיל כזה לא מסוגל לחשוב על דבר כזה. הסיפור הזה לא נכון ולא הגיוני. אם יבוא ילד ויגיד לאבא שלו שהוא הולך לדקור, אבא שלו ירצח אותו וישבור אותו במכות".