תיעוד: הילדים המחבלים דוקרים

מצלמות האבטחה ברכבת הקלה בירושלים תיעדו את השניים, בני 11 ו-13 משועפאט, כשהם מתנפלים על מאבטח בתוך הקרון. איש הביטחון, שנפצע קל-בינוני, הצליח לירות באחד מהם ולנטרל אותו

מאבטח ברכבת הקלה בירושלים נפצע בצהריים (שלישי) באורח קל-בינוני לאחר שילד בן 11, תושב שועפאט במזרח העיר, התנפל עליו בקרון הרכבת ודקר אותו. מצלמת האבטחה שהוצבה ברכבת תיעדה את הדקירה ואת המאבק שהתפתח במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות בפייסבוק

בתחילת הסרטון נראים שני בני הדודים - בני 11 ו-13, יושבים במושב הקדמי של הקרון ומסתודדים, בעוד המאבטח עומד סמוך לדלת. לפתע קם אחד מהם כשסכין בידו ודוקר את המאבטח. גם לאחר שנדקר, המאבטח נאבק בשני הילדים המחבלים, עד שלבסוף הוא מצליח לשלוף את אקדחו ולירות באחד מהם. נוסעים ברכבת שממהרים למקום מסייעים לו להשתלט על המחבל השני.

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו למאבטח בן ה-25 טיפול רפואי ראשוני, הוא פונה לבית החולים שערי צדק כשהוא סובל מדקירה בפלג גופו העליון, אך מצבו יציב והוא בהכרה. המחבל הצעיר שנורה פונה גם הוא לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה, הנער השני נעצר ונלקח לחקירה. הערב חל שיפור במצבו של המאבטח שנפצע, והוא שוחרר לביתו.

דקות ספורות לאחר מכן - ניסיון פיגוע דקירה ליד שער שכם בעיר העתיקה. פלסטיני בשנות ה-20 לחייו שלף סכין והחל לרוץ לעבר מאבטח של ישיבת עטרת כהנים. המאבטח ואיש ביטחון נוסף פתחו לעברו באש והרגו אותו. עובר אורח נפצע קל מירי תועה.