ילדים דוקרים? בשועפט טוענים: "המצאה ישראלית"

לאחר הפיגוע שביצעו היום שני ילדים בני 12 ו-13 ממחנה הפליטים שועפאט, בו דקרו מאבטח ופצעו אותו באורח קל-בינוני - התושבים במחנה שבצפון ירושלים מתקשים להאמין שילדים יצאו מקרבם לבצע פיגוע טרור וטוענים שמדובר בשקר: "זו הוצאה להורג בדם קר"

שעות לאחר פיגוע הטרור ברכבת הקלה בירושלים, במהלכו דקרו שני ילדים בני 12 ו-13 משועפאט מאבטח ופצעו אותו באורח קל-בינוני, התושבים במחנה הפליטים הירושלמי ממנו הגיעו הילדים המחבלים מתקשים להאמין שעשו זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות בפייסבוק

התושבים טוענים שמדובר בקונספירציה ישראלית ושהילדים שהגיעו מהשכונה לא באמת יצאו לבצע פיגוע - טענה שנשמעת מפי תושבים רבים במקום.

כשמדברים עם תושבים על כך ששוב מדובר בילדים שהפכו בן רגע למחבלים ויצאו לדקור יהודים - הם טוענים שזהו לא יותר מפברוק וכי לא הייתה כאן שום כוונה לבצע פיגוע. לדבריהם, זו לא יותר מהוצאה להורג בדם קר בילדים פלסטינים. את הטענות הללו משמיעים תושבים וקרובי משפחה של הילדים, כשברקע מיתמר עשן מהמחנה - ככל הנראה עקב עימותים שפרצו במקום לאחר האירוע.

מועאוויה ועלי עלקם שביצעו את הפיגוע


אלא שהנרטיב הזה לפיו ישראל "מבצעת הוצאות להורג" נשמע לא רק בשועפאט - אלא גם במזרח ירושלים ובשטחים. זו האמונה של האנשים שמשוחחים איתם במקומות האלה, שם גם לא שמחים באמת מהפיגועים - במיוחד מכאלה שמבצעים ילדים. לדברי רבים מהתושבים, זו תופעה שמעוררת בקרבם אי נוחות רבה.