תיעוד: משתלטים על הילדים המחבלים בירושלים

בסרטון שצילם עד ראייה לפיגוע ברכבת הקלה בי-ם ניתן לראות את רגעי הדרמה שבהם משתלטים המאבטחים על שני בני הדודים משועפט, בני 12 ו-13, שדקרו מאבטח ופצעו אותו בינוני. אחד מהם נורה ונפצע קשה והשני נעצר

רגעי הדרמה ברכבת הקלה בירושלים נחשפים: ילדים פלסטינים חמושים בסכינים הגיעו בשעות הצהריים המקודמות לתחנת הרכבת הקלה בפסגת זאב במטרה אחת ברורה - לפגוע באזרחים ישראלים. הם תקפו את אחד המאבטחים במקום ודקרו אותו, המאבטח התעשת והצליח לירות ולנטרל אחד מהם. אזרחים שהיו במקום לא נשארו אדישים, תפסו את הילד המחבל השני - עד להגעת כוחות הביטחון למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בילדים בני 12 ו-13, תושבי מחנה הפליטים שועפאט שבמזרח ירושלים. בתיעוד שצילם עד ראייה והגיע לידי חדשות 2 Online נראה רגע המעצר של אחד מהם, כשמאבטחים רבים מגיעים לתחנת הרכבת ומוצאים את השניים מוטלים על הקרקע. תחילה בדקו שהם אינם נושאים על גופם מטען חבלה ואז העניקו לאחד מהם טיפול רפואי ראשוני בעקבות פציעת הירי שספג. את השני הובילו לחקירת כוחות הביטחון.

רגעים לאחר ההשתלטות, פסגת זאב

המאבטח שנפצע בפיגוע טופל על ידי פרמדיקים של מד"א בזירה, הם פינו אותו כעבור זמן קצר במצב בינוני לבית החולים שערי צדק בבירה כשהוא סובל מפציעות דקירה בפלג גופו העליון, אך בהכרה מלאה. עדי ראייה לתקרית סיפרו כי הפעולה המהירה שלו היא שמנעה מהפיגוע מלהפוך לחמור אף יותר.

אחד האזרחים שסייע לעצור את המחבל סיפר: "ראיתי את שניהם (המחבלים) כשהם חלפו על פני ואחרי כמה שניות היו צעקות ומלא רעש. ראיתי את כולם רצים והבנתי שמשהו מוזר קרה שם. אחד מהם ניסה לעשות מהלך כלפי המאבטח והשני ירד לרצפה. ניסיתי לסייע למאבטח והשכבתי את אחד הבחורים, אחד מהם ניסה לברוח. החזקתי אחד מהם, המאבטח החזיק את השני וחיכינו שהרכבת תעצור".

למרות שבגל הטרור הנוכחי מרבית המפגעים הם צעירים פלסטינים, גילם הצעיר של המחבלים בפיגוע בפסגת זאב הצליח להפתיע את נוסעי הרכבת ואפילו את אנשי כוחות הביטחון. ובעוד חקירת הפיגוע נמשכת, מחוץ לביתם של השניים בשועפאט התקצבו עשרות בני אדם, שהגיעו כך נראה לתמוך בבני משפחתם.