הותר לפרסום: כוחות הביטחון חשפו תשתית של חמאס בקלקיליה

במבצע משותף לכוחות שב"כ צה"ל והמשטרה נעצרו 24 פעילים בכירים בחמאס בגזרת קלקיליה. במערכת הביטחון מעריכים כי התארגנות הפעילים הוכוונה ומומנה על ידי גורמי חמאס בעזה ובקטאר בכוונה לחדש את פעילות הארגון

מבצע מעצרים בקלקיליה (ארכיון) (הלל מאיר, סוכנות תצפית)

כוחות הביטחון עצרו 24 פעילי טרור בכירים המשתייכים לארגון חמאס באזור קלקיליה, כך הותר הבוקר (שלישי) לפרסום. הפעילים נעצרו במסגרת מבצע רחב היקף של שירות הביטחון הכללי, צה"ל ומשטרת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות בפייסבוק

הפעילים שנעצרו במסגרת המבצע הנרחב תכננו להוציא לפועל פיגועים בשטח ישראל. ההערכה בקרב כוחות הביטחון היא שהתארגנות הפעילים הוכוונה ומומנה על ידי גורמי חמאס בעזה ובקטאר בכוונה לחדש את פעילות חמאס בקליקיליה ובכפרים סמוכים.

בין העצורים, בכירי חמאס שחלקם שוחררו בעבר מהכלא הישראלי. בפעילות נתפסו גם למעלה מ-35 אלף שקלים ששימשו על פי החשד לפעילות הארגון. תשתית חמאס בקלקיליה נחשבת לוותיקות שבתשתיות הארגון בגדה המערבית.

מעצר הפעילים חושף את הפעילות המתמשכת של גורמי המפקדה בארגון הן ברצועת עזה והן בחו"ל. במבצע המיוחד לקחו חלק שירות הביטחון הכללי, יחד עם כוחות מיחדית דובדבן, אגוז, ימ״ס איו"ש, גדוד דוכיפת, וגדודים מחיל התותחנים.