אישום: ירו, דקרו וחנקו באוטובוס בארמון הנציב

המחבל שביצע את הפיגוע בחודש שעבר בארמון הנציב בי-ם הואשם ברציחתם של אלון אנדריי גובברג, חביב חיים וריצ'רד לייקין ז"ל ובשבע עברות של ניסיון רצח. הוא ושותפו, שחוסל בזירה, עלו לאוטובוס בקו 78 חמושים בסכין ובאקדח ופתחו במסע הרג ללא הבחנה

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום חמור נגד בלאל אבו-גאנם, אחד המחבלים שביצעו את הפיגוע באוטובוס בשכונת ארמון הנציב בירושלים. המחבל, תושב ג'אבל מוכבר בן 21, מואשם בשלושה מעשי רצח ושבעה ניסיונות רצח בפיגוע הרצחני באוטובוס בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, המחבל השני בפיגוע, בהאא עליאן, פנה בחודש שעבר אל הנאשם שמזוהה בשנים האחרונות כתומך חמאס. הוא סיפר לו שברשותו 20 אלף שקל, שבאמצעותם הוא מתכנן לרכוש אקדח על מנת לבצע פיגוע נגד יהודים, בגלל "הפריצות לאל אקצה ועל כך שמתנחלים רוצחים ילדים". בנוסף נטל עליאן סכין שתשמש את השניים במהלך הפיגוע המתוכנן.

שלושה ישראלים נרצחו בפיגוע (TPS)

ביום הרצח יצאו השניים כשהם חמושים לשכונת ארמון הנציב, שם עלו על אוטובוס בקו 78. הם היו הנוסעים הראשונים באוטובוס, עליו עלו מבלי לשלם. הם המתינו לעליית נוסעים יהודים ולאחר מספר דקות של נסיעה פתחו במתקפה משולבת: אבו-גאנם החל לירות לעבר הנוסעים בעוד עליאן דקר מספר מהם. לאחר שאזלו הכדורים והסכין ננעצה בגופו של אחד הקורבנות, החלו לחנוק את הנוסעים בידיים חשופות.

הנהג שהבחין במתרחש עצר מיד את האוטובוס וניסה לפתוח את הדלתות כדי לאפשר לנוסעים להימלט, שני המחבלים סגרו תוך זמן קצר את הדלתות והמשיכו במסע הרצח. שוטרי מג"ב ואנשי כוחות הביטחון שהוזעקו למקום הגיעו בינתיים לזירה, עליאן כיוון את אקדחו הריק לעבר השוטרים ונורה למוות. הנאשם אבו-גאנם נפגע בחזהו מהירי.

בפיגוע הטרור, אחד הקשים בגל הטרור שמכה את המדינה בשבועות האחרונים, נרצחו שלושה ישראלים: אלון אנדריי גובברג, חביב חיים וריצ'רד לייקין זכרם לברכה. שלושה בני אדם נוספים נפצעו באורח קשה.