המחבלת שחוסלה הותירה מכתב התאבדות: "מגנה על המולדת"

פלסטינית שהתקרבה עם סכין למאבטחים במעבר אליהו, ליד אלפי מנשה, לא נענתה לקריאותיהם לעצור ונורתה למוות. בחיפוש על גופה נמצא מכתב התאבדות שבו נפרדה ממשפחתה: "אני עושה זאת בדעה צלולה, מצטערת שזו הדרך בה אני מסיימת"

מחבלת פלסטינית הגיעה הבוקר (שני) למעבר אליהו הסמוך לאלפי מנשה כשהיא חמושה בסכין וזאת על מנת לבצע פיגוע. המאבטחים המוצבים במקום הבחינו בה מתקרבת לעברם באופן מחשיד, קראו לה לעצור ומשלא נענתה נאלצו לפתוח לעברה באש. בחיפוש בכליה נמצא מכתב התאבדות שבו נפרדה מבני משפחתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניסיון הפיגוע התרחש סמוך לשעה 07:00 בבוקר, כשהמחבלת הגיעה בהליכה מכביש 55 הנמצא בקרבת המעבר לעבר המאבטחים. מתחקיר האירוע עולה כי היא שלפה לפתע סכין ולא נעתה לקריאותיהם. היא המשיכה לעברם גם כשפתחו בירי הרתעתי, לבסוף נאלצו לנטרלה. המחבלת קיבלה טיפול רפואי בשטח, אך כעבור זמן קצר מתה מפצעיה. לא היו נפגעים נוספים בתקרית.

פיגוע הדקירה בביתר עילית, אתמול (מוקד החירום עיירית ביתר עילית)

במכתב ההתאבדות שנמצא מאוחר יותר בכליה נכתב: "אני לא יודעת מה יקרה לי בסוף הדרך. אני עושה זאת בדעה צלולה כהגנה על המולדת, על הנערים והנערות. איני יכולה לסבול את מה שאני רואה. הוריי, אבי, אמי ואחיותיי, סלחו לי על מה שאעשה. אני אוהבת אתכם. במיוחד ארוסי. אני מצטערת על כל מה שיקרה לי בדרך ושזו הדרך בה אני מסיימת".

פיגוע הדריסה, אתמול

אתמול: שלושה פיגועים בתוך שעות

אתמול בוצעו שלושה פיגועים בתוך שעות ספורות: גבר כבן 50 מעמנואל נדקר בבטנו בשעות הצהריים על ידי מחבל פלסטיני, בשעה שנסע ברכבו סמוך לכפר הפלסטיני נבי אליאס שבשומרון.  הוא הצליח להתפנות עצמאית למחסום הביטחוני שליד אלפי מנשה, כשמצבו מוגדר בינוני עד קשה.

שעות ספורות קודם לכן שישה ישראלים נפצעו בפיגוע דריסה בצומת תפוח. שניים מהם, בשנות ה-20 לחייהם, נפצעו קשה. לוחמים של משמר הגבול שהבחינו באירוע רצו לעבר הרכב, ירו במחבל וחיסלו אותו.

פיגוע נוסף אירע בעיר החרדית ביתר עילית, סמוך לשעה 11:00. מחבלת שהתקרבה למאבטח בעמדת שמירה בכניסה לעיר שלפה מתיקה סכין וניסתה לדקור את המאבטח בפלג גופו העליון. הוא נפצע קל והצליח להתעשת ולנטרל את המחבלת שנפצעה בינוני.