תחקיר צה"ל: התקרית בחברון - ניסיון פיגוע. בן ההרוגה: "בקושי יכולה ללכת"

משפחתה של ת'רוואת שאראווי, בת 72 מחברון, עדיין משוכנעת כי היא לא התכוונה לבצע פיגוע ולדבריה היא חוסלה על-ידי חיילי צה"ל בלי סיבה. עם זאת, כשבנה נשאל על הסכינים שנמצאו בתיקה - התשובות נשמעות פחות ברורות. בינתיים, בישראל עדיין בטוחים שהיא יצאה מביתה במטרה לפגוע בישראלים

ת'רוואת שאראווי, בת 72 מחברון, נהרגה לאחר ששעטה עם מכוניתה לעבר חיילים בעיר בסוף השבוע. בני משפחתה מתעקשים: היא לא התכוונה לבצע פיגוע. התחקיר הצה"לי שטרם הסתיים מעלה את האפשרות האחרת, זאת לנוכח הסכינים שנמצאו מוסתרים בכלי הרכב. ההשערה שעולה מהתחקיר היא כי ניסיון הדריסה לא היה מתוכנן, אלא בוצע בהחלטה של הרגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד מעובדי תחנת הדלק שבה אירעה התקרית, סיפר: "היא (שאראווי - א.ח) נכנסה לכאן כדי לתדלק...היא התנגשה עם המכונית כאן וירו עליה. הנה, רואים את הקליעים". רק אתמול פורסמו תמונות האירוע שבה נראית מכוניתה של שאראווי כשהיא נראית נוסעת לכיוון החיילים שעמדו במקום. הכוח הגיב במהירות, ירה - והיא נהרגה. אלא שבנה איוּב טוען בתוקף כי אמו לא התכוונה לרצוח איש.

זירת האירוע

"אם אימא שלי הייתה רוצה לפגוע בחיילים כפי שנטען", הוא אומר, "היא הייתה צריכה לפגוע בהם ולהמשיך". הוא מדגיש כי "אם היא הייתה מביעה כוונה כזאת (לבצע פיגוע - א.ח) - היינו עושים הכול כדי למנוע את זה. היא בקושי יכולה ללכת, אז שתנסה לדקור?".

לא רחוק ממקום האירוע נפתח אולם אבלים לזכרה של שאראווי. אם ניסתה לפגע, הרי שהיא שונה לגמרי מפרופיל המחבל הממוצע. בנה הודף את טענת צה"ל לגבי סכין הקומנדו שנמצאה בתיקה: "אילו היה בתיקה סכין, היא הייתה חונה רחוק והייתה באה ברגל עם הסכין".