דיווח שדקר ערבים, המשטרה התעלמה

פרסום ראשון: לפני כחודש דקר צעיר יהודי בן 17 ארבעה ערבים בשני אירועים שונים בדימונה. מהקלטות בלעדיות שהגיעו לידי חדשות 2 עולה כי הצעיר התקשר למוקד 100 לאחר שדקר אדם אחד וסיפר על מעשיו, אך המוקדן התעלם מהפנייה והוא המשיך במסע הדקירות

לפני כחודש יצא הצעיר בן ה-17 תושב דימונה, שכונה המחבל היהודי, למסע נקמה ודקר ארבעה ערבים. כעת נחשפות לראשונה ההקלטות שמתארות את הרגעים שקדמו לאירועי הדקירה, ואת המחדל המשטרתי לאחר שהדוקר התקשר לדווח על מעשיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שדקר הצעיר בדואי עובד ערייה בגבו, החלו להגיע עוד ועוד דיווחים למוקד מאה וניידות משטרה כבר החלו לזרם לזירה בניסיון לאתר את הדוקר. הצעיר שכבר היה בביתו, חייג למשטרה וסיפר למוקדן שהוא ביצע את הדקירה, אך זכה לתגובה מזלזלת.

משטרה: "משטרה שלום איך אפשר לעזור?". דוקר: "אני הרגתי את המחבל". משטרה: "איפה?". דוקר: "הוא שמה אחי, לא יודע, הוא מטייל בכל העולם אבל בסוף הוא יפול...כל טוב לך אדוני". משטרה: "שיהיה לך יום טוב".

כך במילים מנומסות נפרד המוקדן מהדוקר, בלי לשאול לשמו או לפרטיו, למיקומו, בלי לברר את מניעיו ובלי ניסיון לאתר אותו. הדוקר משוחרר לעיסוקיו, והם רבים. הוא מנצל את פרק הזמן הזה, מצטייד בחמש סכינים ויוצא בלי מפריע להמשך במסע הדקירות. התחנה הבאה היא בית הספר התיכון לימן שם הוא דוקר שלושה ערבים נוספים.

"אינו אחראי למעשיו"

לפני כשבוע הוגש נגד הדוקר כתב אישום בגין ארבעה ניסיונות רצח. בימים האחרונים הוא נשלח להסתכלות פסיכיאטרית שתוצאותיה יתקבלו רק בימים הקרובים. בין אם מדובר באמת בצעיר מעורער בנפשו ובין אם בתרגיל משפטי שנועד לזכותו, את חוסר המקצועיות והרשלנות של המשטרה, קשה להסתיר.

"מעבר לעובדה כי עולה מהן שמוקד מאה שוב פעל ברשלנות הרי זועקת מן האדמה העובדה שמרשי לא אחראי למעשיו, ומספיק לשמוע את ההקלטות ואת צורת השיחה שלו עם המוקדן", אמר עורך דינו של החשוד, עו"ד איתמר בן גביר. "מכל מקום, אני אבקש לשחרר את מרשי, בדיוק כפי שהערביה מעפולה שהחזיקה סכין שוחררה והפרקליטות טענה כי היא לא אחראית למעשיה, על אחת כמה וכמה במקרה שלנו".

מהמשטרה נמסר בתגובה: באירוע המדובר נכנסו מאות שיחות למוקד המאה שהכויינו את השוטרים לאירועי הדקירות ולמעצרו של הדוקר תוך דקות ספורות, בין מאות השיחות שהתקבלו נכנסה גם שיחתו של הדוקר שנשמעת מנותקת מהמציאות, שטוען כי הרג את המחבל המוקדן שהינו מתנדב ניסה לדובב את המודיע ושאל איפה הוא נמצא? ענה הדוקר כי הוא מסתובב לו בעולם ובסוף הוא יפול.. וניתק את השיחה, על אף העובדה כי השיחה לא תרמה כהוא זה לפעילות המבצעית ולאיתור הדוקר הונחה המתנדב כי להבא גם שיחות תמוהות ומוזרות יש למצות עד כמה שניתן את הפרטים והאינפורמציה מהמודיע.