דיווח: "ישראל נתנה המידע על פצצה במטוס"

המודיעין הישראלי יירט תמלילי שיחות בין פעילי דאע"ש בסיני והעביר אותם לארצות הברית ולבריטניה – כך מדווחת רשת CNN מפי גורם אמריקני רשמי. המידע שהועבר הוביל להערכה כי פצצה הובילה להתרסקות המטוס הרוסי‎

שרידי המטוס בסיני

רשת CNN מדווחת הערב (ראשון) מפי גורמים אמריקנים כי ישראל היא שהעבירה את המידע המשמעותי שלפיו פצצה היא שגרמה להתרסקות המטוס בסיני לפני כשבוע וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הגורמים האמריקנים, ישראל היא זו שהעבירה תמלילי שיחות של אנשי דאע"ש בחצי האי, שיורטו. המידע, שהועבר לארצות הברית ולבריטניה, הוא זה שגרם לשינוי בתפיסת החקירה ולקביעה באופן כמעט מוחלט בשלב הזה כי מדובר בפיגוע טרור. יודגש כי עד כה לא פורסם מידע מוסמך ואמין בנושא מהחקירות שמקיימות הרשויות במצרים.

פצצה הובילה להתרסקות? (רויטרס)

מוקדם יותר היום חשפו כלי תקשורת בבריטניה כי על פי גורמים מודיעין, מי שתכנן ואולי אף ביצע את פעולת הטרור הם מוסלמים ממוצא בריטי שהצטרפו לשורות דאע"ש ונשלחו לסיני. אנשי הביון בממלכה חשפו כי הצליחו להאזין לשיחה בין טרוריסטים במצרים לבין חבריהם בבריטניה ובה נשמעים קולות שמחה והמוקלטים נשמעים חוגגים את אסון התרסקות המטוס.

"בדיקה מעמיקה של הקלטת השיחה", אמר מקור מודיעיני לדיילי סטאר, "הצליחה למצוא בין החוגגים אנשים שמדברים במבטא בריטי המתאים לתושבי לונדון ובירמינגהם".

על פי הערכות, פעילי הטרור גויסו לשורות דאע"ש ועברו אימונים בסוריה. חלקם בעלי רקע באלקטרוניקה וייתכן שייצרו פצצות עבור ארגון הטרור. ייתכן שאחת מהן הוטמנה במטוס "מטרוג'ט" זמן קצר לפני שהמריא מנמל התעופה בשארם א-שייח'.

בהתרסקות, שאירעה 23 דקות אחרי ההמראה לכיוון סנט פטרסבורג שברוסיה, נהרגו 224 נוסעים ואנשי צוות. מממצאי הקופסה השחורה עולה כי נשמע רעש פיצוץ לפני ההתרסקות.