רקטה נורתה מהרצועה לעוטף עזה

אזעקה נשמעה במספר יישובים בעקבות רקטה שנורתה מרצועת עזה. תושבים באזור דיווחו על שמיעת הדי נפץ. מבדיקה ראשונה עולה כי הרקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק

ירי נוסף לעבר יישובי הדרום: רקטה שנורתה מהרצועה התפוצצה הערב (ראשון) בשטח פתוח באחד מיישובי שער הנגב. לא דווח על נפגעים או על נזק כתוצאה מהירי לעבר שטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 19:35 נשמעה אזעקת צבע אדום ביישובי המועצה האזורית. תושבים רבים טענו כי נשמעו הדי פיצוצים סמוך למקום מגוריהם. בתום סריקות של כוחות הביטחון אותרו שרידי הרקטה בשטח פתוח במרחק של כמה מאות מטרים מאחד מיישובי המועצה האזורית.

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, מסר בעקבות האירוע כי במועצה האזורית "ערוכים לכל תרחיש שחלילה עלול לקרות. מכאן אני שולח מסר לממשלה כי הביטוי הטוב ביותר למחוייבותה כלפי תושבי העוטף הוא בחיזוק תחושת הבטחון והחוסן של תושבינו ובמתן פתרונות אמיתיים. אנו לא ניכנע לטרור אך יחד עם זאת לא נסכים שתושבינו יהיו כברווזים במטווח".

אזעקת צבע אדום נשמעה ביישובים (רויטרס)

לפני כשבועיים נורתה רקטה נוספת מרצועת עזה שהתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק מהירי. בתגובה לירי אז, תקף חיל האוויר שתי מטרות ברצועה, וכלי התקשורת בעזה דיווחו על מספר נפגעים בתקיפה.

מדובר צה"ל נמסר כי כלי הטיס פגעו בשתי תשתיות טרור השייכות לארגון חמאס בדרום רצועת עזה. "צה"ל ימשיך לפעול בחומרה כנגד כל ניסיון להפר את השקט ביישובי הדרום", נמסר.

3 פיגועים ב-4 שעות

ירי הרקטה מהרצועה בא לאחר יום נוסף בו התרחשו אירועי טרור בזה אחר זה בטווח של ארבע שעות, שבמהלכם נפצעו שישה ישראלים. סמוך לשעה 09:00 התרחש פיגוע דריסה בצומת תפוח שבשומרון. המחבל נסע במהירות לעבר קבוצה של ישראלים שעמדה בטרמפיאדה ודרס ארבעה הולכי רגל, אחד מהם נפצע קשה. הדורס נורה ונהרג.שעה וחצי אחר כך, מחבלת דקרה מאבטח בשער הכניסה להתנחלות בית"ר עילית, הוא נפצע קל והצליח לירות במחבלת שנפצעה קשה. ב-13:00 אירע פיגוע נוסף: תושב ההתנחלות עמנואל שעצר לקנות סיגריות בכפר נבי אליאס שליד אלפי מנשה, נפצע קשה מדקירה. המחבל הדוקר נמלט וכוחות הביטחון פתחו בסריקות אחריו.