שועט ודורס: הפיגוע בתפוח. תיעוד

סמוך ל-09:30 דהר מחבל פלסטיני בן 19 לעבר טרמפיאדה בצומת שבשומרון. התוצאה: ארבעה פצועים, שניים מהם קשה. הוא חוסל על ידי סמ"ר מ' וחברו: "מיד הבנו שזה פיגוע; דרכנו את הנשק וירינו"

בפיגוע הדריסה בצומת תפוח הבוקר (ראשון) נפצעו ארבעה בני אדם, מתוכם שלושה שעדיין מאושפזים בבית החולים בילינסון במצב קשה, בינוני וקל. סמל-ראשון מ', אחד הלוחמים שחיסל את המחבל, שחזר את האירוע. בתיעוד האירוע נראה הרכב כשהוא שועט לעבר הישראלים שעמדו בטרמפיאדה - ודורס אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני והלוחם שאיתי הלכנו לעבר הטרמפיאדה על מנת לאבטח את האזרחים", אמר מ'. "לפתע", הוא ממשיך, "הבחנו ברכב שהגיח מכיוון דרום לעבר האזרחים במהירות. מיד הבנו שמדובר בפיגוע דריסה. דרכנו נשקים, ביצענו ירי על-מנת לנטרל את המחבל. המראות היו קשים. אני מאחל החלמה מהירה לפצועים".

האירוע התרחש סמוך לשעה 09:30, אז נפצעו ארבעה צעירים מרכב שדהר לעברם סמוך לצומת תפוח. מפרטי החקירה עולה כי המחבל, סלימאן שאהין, פלסטיני בן 23 מאל בירה, נסע לעבר טרמפיאדה בצומת ופגע בעוצמה בצעירים בשנות ה-20 לחייהם שהמתינו במקום. לוחמים של משמר הגבול שהוצבו בעמדת קבע בצומת הבחינו באירוע, רצו לעבר הרכב, ירו במחבל וחיסלו אותו.

כוחות הצלה רבים הגיעו במהרה למקום והעניקו טיפול ראשוני לפצועים ופעלו להעברתם לבית החולים. במקביל הוזנק מסוק כדי לפנות את שני הצעירים שנפצעו קשה לבית החולים.

צומת תפוח, שניות אחרי הפיגוע (עד ראייה)

חובשים בכירים במד"א גיל ביסמוט ואביאל ממליה טיפלו בפצועים בזירה. "ראינו את הפצועים שוכבים על המדרכה סמוך לטרמפיאדה כשהם בהכרה מלאה", סיפרו. "הם סבלו מפגיעות בגפיים. בסמוך עמד הרכב הפוגע כשהנהג בתוך הרכב נפגע ונוטרל".