פיגוע שלישי בתוך שעות: נדקר - והמשיך בנסיעה למחסום

נהג כבן 50 הגיע בכוחות עצמו למחסום ליד אלפי מנשה. הבודקים הבחינו בו מזגזג בין הנתיבים וגילו כי הוא פצוע במצב בינוני עד קשה. הוא סיפר כי שני פלסטינים תקפו אותו כשעצר לקניות

ארכיון (דוברות הר חברון)

שלושה פיגועים בתוך שעות ספורות: גבר כבן 50 מעמנואל נדקר בבטנו על ידי מחבל פלסטיני, בשעה שנסע ברכבו סמוך לכפר הפלסטיני נבי אליאס שבשומרון.  הוא הצליח להתפנות עצמאית למחסום הביטחוני שליד אלפי מנשה, כשמצבו מוגדר בינוני עד קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הפציעה הגיע האיש למעבר בנסיעה איטית כשהוא מזגזג בין הנתיבים. אנשי רשות המעברים שהבחינו בו מתקרב יצאו לעברו וכשפתחו את הדלת הוא אמר למאבטחים: "נדקרתי, נדקרתי". בתחקור הראשוני של התקרית סיפר שעצר לקניות בכפר הפלסטיני, כאשר ליד אחד הדוכנים התנפלו עליו שני מחבלים, דקרו אותו וננמלטו.

לאחר הגעתו לעמדה של רשות המעברים הוזעקו למקום כוחות הצלה נוספים. פרמדיקים של מד"א בשיתוף עם אנשי איחוד הצלה העניקו לו טיפול רפואי ראשוני. בהמשך פינו אותו לבית החולים מאיר בכפר סבא כשהוא סובל מדקירות בפלג גופו העליון.

"מדובר בנהג רכב שנדקר בכפר נבי אליאס בפלג גופו העליון והמשיך בנסיעה עד למעבר אליהו כשהוא בהכרה מלאה", סיפר יוחאי שלו, ראש סניף שומרון של איחוד הצלה. "יחד עם צוותי רפואה של צה"ל הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים מאיר בכפר סבא. נסיבות האירוע בבדיקה של כוחות הביטחון".

מוקדם יותר היום אירעו שני פיגועים נוספים. הראשון שבהם התרחש סמוך לשעה 09:30 בצומת תפוח שבשומרון. שישה ישראלים נפצעו בפיגוע דריסה, שניים מהם, בשנות ה-20 לחייהם, נפצעו קשה. לוחמים של משמר הגבול שהבחינו באירוע רצו לעבר הרכב, ירו במחבל וחיסלו אותו.

הפיגוע השני אירע בעיר החרדית ביתר עילית, סמוך לשעה 11:00. מחבלת שהתקרבה למאבטח בעמדת שמירה בכניסה לעיר שלפה מתיקה סכין וניסתה לדקור את המאבטח בפלג גופו העליון. הוא נפצע קל והצליח להתעשת ולנטרל את המחבלת שנפצעה בינוני.