תיעוד: נטרול המחבלת בת ה-73

מצלמה שעל קסדת אחד הלוחמים תיעדה את ניסיון הדריסה שביצעה אתמול פלסטינית בשנות ה-70 לחייה. בסרטון שהגיע לידי רשתות פלסטיניות נראים החיילים כשהם מסמנים לה לעצור, אך היא סוטה לכיוונם. לבסוף נאלצו החיילים לפתוח לעברה באש

מצלמה שעל קסדתו של אחד הלוחמים המוצבים סמוך לחברון תיעדה את ניסיון הפיגוע שביצעה אתמול פלסטינית בת 73 תושבת האזור. בתמונות שהגיעו בדרך לא ברורה לכלי התקשורת הפלסטיניים, נראים החיילים כשהם מסמנים לה לפנות את הדרך, אך היא סוטה לעברם. בתגובה פתחו החיילים לעברה באש - ממנה נהרגה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות פרסום הסרטון נמתחה בכלי התקשורת הפלסטיניים ביקורת כלפי התנהלות החיילים, וזאת מאחר שנהיגתה של האישה אינה מהירה. לטענתם מדובר היה בתאונת דרכים בלבד. בצה"ל מנגד הדגישו כי מדובר במחבלת שנשאה ברכבה סכין - וזאת על מנת לפגוע בחיילים.

הנהגת הפלסטינית (התקשורת הפלסטינית)

על פי כלי תקשורת פלסטיניים, האישה היא ת'רוות שעראווי, המגיעה ממשפחת טרור מוכרת: היא אלמנתו של פואד שעראווי, שנהרג בחברון במהלך האינתיפאדה הראשונה בשנת 1988. בתה נשואה לבכיר חמאס וחבר המועצה המחוקקת, מוחמד ג׳מאל א-נתשה. לטענת הפלסטינים לקשרים המשפחתיים הללו אין כל קשר לתקרית וכי כלל לא התכוונה לפגע בחיילים.