המחבלת שניסתה לבצע פיגוע דריסה בחברון: סבתא בת 72

המחבלת הפלסטינית שעל פי החשד ניסתה לבצע היום פיגוע דריסה באזור גשר חלחול ונורתה היא לא מחבלת טיפוסית. ת'רוות שעראווי, אלמנה בת 72 מחברון, שמגיעה מבית תומך טרור - היא זו שניסתה להוציא לפועל את הפיגוע. בעלה נהרג בחברון בימי האינתיפאדה הראשונה ובתה נשואה לבכיר חמאס

מחבלת בת 72. שעראווי (חדשות 2)

סבתא - ומחבלת: גל הטרור הנוכחי גרם לרבים להרים גבה נוכח גילם הצעיר למדי של המחבלים שיצאו לפגע ביהודים. אלא שנראה כי הרצון לבצע פיגועים לא מדרבן רק את הצעירים - אלא גם את הסבים והסבתות שלהם. ת'רוות שעראווי, פלסטינית בת 72 מחברון, ניסתה לבצע היום (שישי) את פיגוע הדריסה סמוך לגשר חלחול - ונורתה על ידי כוחות הביטחון.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כלי תקשורת פלסטיניים, המחבלת הגיעה ממשפחה תומכת טרור. ת'רוות שעראווי היא אלמנתו של פואד שעראווי, שנהרג בחברון במהלך האינתיפאדה הראשונה ב-1988. בתה נשואה לבכיר חמאס וחבר המועצה המחוקקת, מוחמד ג׳מאל א-נתשה.

סמוך לשעה 13:00 ניסתה שעראווי לדרוס חיילי צה"ל ליד גשר חלחול באזור חברון. היא נורתה ונפצעה קשה. לא היו נפגעים מבין החיילים. היא פונתה לבית החולים שערי צדק בירושלים, שם מתה מפצעיה מאוחר יותר. בחיפוש בתיק שהיה ברכבה נמצאה סכין בה ככל הנראה התכרוונה להשתמש לאחר הדריסה.

נשים מבוגרות וטרור - לא דבר חדש

מערכת הביטחון מודעת לכך כי במשך שנים קיימת בתנועת חמאס מעורבות פעילה בטרור של נשים, כולל מבוגרות - אם כי הדבר נעשה בעיקר ברצועת עזה.

אום נידאל לצד בניה ההרוגים (חדשות 2)

בשורות התנועה צמחו נשים שהפכו לסמלי טרור, בין אם יצאו לבצע פיגועי התאבדות, בהן רים ריאשי- שביצעה פיגוע התאבדות במחסום ארז אחרי שנפרדה מילדיה הקטנים, או כאלה ששלחו את בניהן לפיגועי התאבדות. הידועה ביותר היא מרים מוחיסן, הידועה בכינויה אום נידאל פרחאת, ששלחה 3 מילדיה לבצע פיגועי התאבדות. היא מתה לפני כשנתיים וחצי בגיל 63.