חמאס: שחרור ברגותי תמורת השבת גופות החיילים גולדין ושאול

חאלד משעל הודיע כי הארגון יסכים להעביר לישראל את גופותיהם של אורון שאול והדר גולדין ז"ל, שנפלו ב"צוק איתן", בתמורה לשחרור ראש התנזים הכלוא בישראל ומרצה עונש של חמישה מאסרי עולם. בארגון הטרור דורשים גם את שחרורו של אחמד סעדאת, מזכ"ל החזית העממית שתכנן את רצח רחבעם זאבי

בחמאס דורשים את שחרורו. ברגותי (רויטרס)

הדרישה של חמאס בתמורה לגופות חללי צה"ל: ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל אמר היום (רביעי) כי ארגונו דורש את שחרור האסירים הפלסטינים הבכירים מרוואן ברגותי ואחמד סעדאת בתמורה להחזרת גופותיהם של חללי צה"ל הדר גולדין ואורון שאול ז"ל, שנהרגו במהלך מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם אתר חדשות פלסטיני אמר משעל כי ישראל הודתה בכך שארגונו מחזיק ברצועת עזה ארבעה "אסירים" - גולדין ושאול ושני אזרחים ישראלים נוספים: אברה מנגיסטו ואזרח ממוצא בדואי שחצו את הגדר לתוך רצועת עזה. לדבריו, בחמאס מסרבים לתת מידע על גורל הארבעה בחינם.

אורון שאול והדר גולדין ז"ל (חדשות 2)

משעל הבהיר כי דרישות חמאס כוללות את שחרור כל האסירים ששוחררו בעסקת שליט ושנעצרו מחדש לאחר מכן - וכן את שחרורם של מנהיג התנזים מרואן ברגותי, שנידון ב-2004 לחמישה מאסרי עולם בעקבות מעורבתו בתכנון והכוונת פיגועים בהם נרצחו ישראלים, ושל מזכ"ל החזית העממית אחמד סעדאת שנלכד ונעצר ב-2006, לאחר שתכנן את רצח השר לשעבר רחבעם זאבי.